Ana sayfa DÜNYA Kırgız Başbakanı ve Kore Büyükelçisi işbirliği sorunlarını tartıştı

Kırgız Başbakanı ve Kore Büyükelçisi işbirliği sorunlarını tartıştı

0
PAYLAŞ

Kırgızistan Başbakanı Mukhammedkalyi Abylgaziyev ile Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Ha Tae-yeok ikili işbirliği sorunları hakkında konuştu.

Toplantıda Kırgızistan ve Kore arasındaki işbirliğinin yanı sıra ortak projelerin uygulanmasında daha fazla işbirliğine yönelik beklentiler ele alındı.

Kırgızistan’da oluşturulan iş yapma koşullarının ve ülkenin Avrasya’daki ekonomik bütünleşme süreçlerine katılım ile ilgili kabiliyetlerini dikkate alarak, ticaret, ekonomi, yatırım, ulaştırma ve lojistik alanlarında Kırgız-Kore işbirliğinin artırılmasının önemi vurgulandı.

Büyükelçi Ha Tae-yeok, Kore’nin ve özellikle de Kore Uluslararası İşbirliği Ajansının, ülkenin ihracat potansiyelini güçlendirmeye yardımcı olacak hükumet çalışmaları kapsamında Kırgızistan bölgelerinde ekonomik açıdan uygun projeleri desteklemeyi hedeflediğini belirtti. Ayrıca, Kırgız ekonomisinin en cazip sektörlerinde Kore yatırımını çekmek için her türlü çabayı gösterme isteğini de belirtti.

Toplantıya ayrıca, Kırgızistan Cumhuriyeti Dongil’deki Kore Uluslararası İşbirliği Ajansı Temsilciliği Başkanı da katıldı.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here