Kırgız hükümeti, kaçakçılıkla mücadelede bir dizi tedbir alacak

Kırgızistan Başbakanı Muhammedkaliy Abylgaziyev, ilgili hükümet kurumlarına Kırgız Cumhuriyeti topraklarına kaçakçılığın ithal edilmesini önlem

Kırgız hükümeti, kaçakçılıkla mücadelede bir dizi tedbir alacak
Kırgızistan Başbakanı Muhammedkaliy Abylgaziyev, ilgili hükümet kurumlarına Kırgız Cumhuriyeti topraklarına kaçakçılığın ithal edilmesini önlemek için kapsamlı önlemler alma talimatı verdi. Salı günü hükümetin basın servisi tarafından bildirildi.

“Kaçak ürünler ve malların ithalatı nedeniyle, yasalara saygılı iş adamlarımız zarar görüyor, Cumhuriyet bütçesinde kayda değer fonlar var. Aynı zamanda, bu çalışma alanından sorumlu bazı devlet kurumları, cumhuriyete kaçakçılığın gerçeklerini engellemek için yeterli önlemleri almadan açıkça “uyuyor”. Bu konuda bir yolsuzluk bileşeni olduğunu ve doğrudan resmi görevlerini yerine getirme konusunda ihmal edici bir tutum olduğunu kabul etmek gerekir. Apolet giyen insanların dahil olması da iç karartıcı. Kaçak mal ithalatı konusuna son vermek için, kontrolü sıkılaştırıp, yükün sınırlandırılması, sınırda taşıma, kargo muhasebesi ve sabitlenmesine olanak tanıyacak otomatik bir sistem devreye girinceye kadar uygun önlemleri güçlendireceğiz ”dedi.

Hükümet başkanı Başbakan Yardımcısı Zhenish Razakov'un ve ilgili devlet organlarının başkanlarının bu konudaki durumun çözümünden şahsen sorumlu olacağını vurguladı.

“Kaçak malların ülkeye kaçakçılığına ilişkin durum mümkün olan en kısa sürede çözümlenmezse, başbakan yardımcısı da dahil olmak üzere sorumlulara karşı tutulan pozisyonlara uymalarını sağlamak için disiplin cezaları alınacak. Kaçakçı malların da demiryollarından geçtiğine dair bilgi var, bu nedenle Kırgız Temir Zholu’nun liderliği de bu gerçekler doğrulanırsa şahsen sorumlu. ”Dedi.

Başbakan, kaçak mal ithalatının kontrolünü güçlendirmek için etkili mekanizmalar üzerinde çalışmayı ve hızlı bir şekilde hareket etmeyi talimat verdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 19:03
YORUM EKLE