Kırgız işadamı Tarım Bakanlığına liderlik etmeye hazır

Genç bir Kırgız işadamı olan Tilek Toktogaziev, kendisini Tarım ve Arazi Islah Bakanı görevine aday gösterdi. “Tarımda kardinal reformları gerç

Kırgız işadamı Tarım Bakanlığına liderlik etmeye hazır
Genç bir Kırgız işadamı olan Tilek Toktogaziev, kendisini Tarım ve Arazi Islah Bakanı görevine aday gösterdi.

“Tarımda kardinal reformları gerçekleştirme sorumluluğunu almaya hazırım. Resmen adaylığımı Kırgız Cumhuriyeti Tarım, Gıda Sanayii ve Arazi Islahı görevine aday gösteriyorum. Çünkü ülke genelinde yüz binlerce çiftçimizin yanı sıra değişim beklemekten bıktım, ”diyor Tilek Toktogaziev.

İşadamı ayrıca, gerekli reformlarla ilgili net bir vizyona sahip olduğunu belirtti. Ve Tarım Bakanlığı'nın etkinliğinin temel amacı ve göstergesi çiftçinin refahı olmalıdır. Bakanlığın çalışmalarını optimize etmek için, Tilek Toktogaziev, Tarım Bakanlığı'nın yapısını 5.000'den 300'e çıkarılmış çalışanlara 17 kata indirmeyi önerdi.

Tilek Toktogaziev şu ana kadar sadece Facebook sayfasındaki isteğini dile getirdi. Gazetecilere, adaylığını hükümet temsilcileriyle tartışmadığını söyledi. Ancak, şimdi prosedürü inceliyor ve resmi olarak uygulamaya hazır.

Tilek Toktogaziev'in seracılıkla uğraştığını unutmayın. JIA Genç Girişimcilik İş Derneği üyesidir. Bu hafta Tarım Bakanlığı'nın çalışmalarını eleştiren yazılar yazmaya başladığı, şimdi eski bölüm başkanı Nurbek Murashev'in sandalyesinde oturmayacağı açıkça belli oldu.

https://24.kg
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:46
YORUM EKLE