Ana sayfa DÜNYA Kırgız-Kazak sınırında yasadışı yakıt ithalatı engellendi

Kırgız-Kazak sınırında yasadışı yakıt ithalatı engellendi

0
PAYLAŞ

Chaldybar karayolu otoban kontrol noktasında, iki tondan fazla yakıt ve yağlayıcıyı Kazakistan’dan belgeler olmadan ithal etmeye çalışan bir Kırgızistan vatandaşı gözaltına alındı. Bu, Kırgız Cumhuriyeti Devlet Sınır Servisi (SBS) Perşembe günü Halkla İlişkiler ve Kitle İletişim Departmanı tarafından rapor edildi.

Mesaj, “Chaldybar yol kontrol noktasında sınır muhafızları ve Kırgız Cumhuriyeti Devlet Güvenlik Servisi çalışanları ile birlikte, Kazakistan’dan Kırgızistan’a 2 tondan fazla yakıt ve yağ getirmeye çalışan bir Kırgızistan vatandaşı gözaltına alındı” dedi.
Kazakistan’ın kontrol noktasına gelen bir yolcu otobüsünün muayenesinde, araçların bagaj bölmelerinde ilave yakıt depoları bulundu.

Ön hesaplamalara göre, taşınan yakıtların ve madeni yağların hacmi – dizel yakıtı 2 tonun üzerindedir. Aynı zamanda, bir Kırgızistan vatandaşının yakıt için belgeleri yoktu.
İlgili belgeleri hazırladıktan sonra tutuklu ve ele geçirilen yakıt ve yağlama maddeleri GSBEP KR’nin bölge biriminin çalışanlarına devredildi.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here