Ana sayfa DÜNYA Kırgız Ulaştırma Bakanlığı yolsuzluğun Önlenmesine İlişkin Toplantı düzenledi

Kırgız Ulaştırma Bakanlığı yolsuzluğun Önlenmesine İlişkin Toplantı düzenledi

0
PAYLAŞ

Bakan Zhanat Beishenov başkanlığında Kırgız Cumhuriyeti Ulaştırma ve Karayolları Bakanlığı’nın Yolsuzluğun Önlenmesi Konulu Düzenli Toplantısı yapıldı.

Daha önce de belirtildiği gibi, gündem, Kırgız Cumhuriyeti Güvenlik Konseyi çalışma grubu tarafından onaylanan sektörlerdeki yolsuzluk risklerini ve planlarını ortadan kaldırmak için ayrıntılı planların uygulanması konusuna değindi. Özellikle, karayolu tesisleri alanında, sivil havacılık, Kırgız demiryolları dahil olmak üzere taşımacılık, devlet kurumu “Kırgızautobeti” ve karayolu, su nakliyesi ve ağırlık ve boyut kontrolü için Ajans.

Raporda, “Bakan, endüstride yolsuzluğu önlemek için alınan önlemlerin uygulanmasını sağlamak için yapısal bölümlerin, işletmelerin ve kuruluşların başkanlarına soruyu sordu” dedi.

Toplantıdaki bakan yardımcılarına, sektörlerdeki yolsuzluk risklerini ve planlarını ortadan kaldırmak için ayrıntılı planların titiz ve zamanında uygulanmasını sağlamak için denetlenen alanlarda kişisel sorumluluk verildi.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here