Kırgız Ulaştırma Bakanlığı yolsuzluğun Önlenmesine İlişkin Toplantı düzenledi

Bakan Zhanat Beishenov başkanlığında Kırgız Cumhuriyeti Ulaştırma ve Karayolları Bakanlığı'nın Yolsuzluğun Önlenmesi Konulu Düzenli Toplantısı

Kırgız Ulaştırma Bakanlığı yolsuzluğun Önlenmesine İlişkin Toplantı düzenledi
Bakan Zhanat Beishenov başkanlığında Kırgız Cumhuriyeti Ulaştırma ve Karayolları Bakanlığı'nın Yolsuzluğun Önlenmesi Konulu Düzenli Toplantısı yapıldı.

Daha önce de belirtildiği gibi, gündem, Kırgız Cumhuriyeti Güvenlik Konseyi çalışma grubu tarafından onaylanan sektörlerdeki yolsuzluk risklerini ve planlarını ortadan kaldırmak için ayrıntılı planların uygulanması konusuna değindi. Özellikle, karayolu tesisleri alanında, sivil havacılık, Kırgız demiryolları dahil olmak üzere taşımacılık, devlet kurumu "Kırgızautobeti" ve karayolu, su nakliyesi ve ağırlık ve boyut kontrolü için Ajans.

Raporda, “Bakan, endüstride yolsuzluğu önlemek için alınan önlemlerin uygulanmasını sağlamak için yapısal bölümlerin, işletmelerin ve kuruluşların başkanlarına soruyu sordu” dedi.

Toplantıdaki bakan yardımcılarına, sektörlerdeki yolsuzluk risklerini ve planlarını ortadan kaldırmak için ayrıntılı planların titiz ve zamanında uygulanmasını sağlamak için denetlenen alanlarda kişisel sorumluluk verildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 14:57
YORUM EKLE