Kırgız vatandaşı sahte bir belge üzerinde sınırı geçmeye çalıştı

Kırgızistan vatandaşı sınırı geçmeye sahte bir belge üzerinde çalıştı. Bu, Kırgız Cumhuriyeti Devlet Sınır Servisi (SBS) Halkla İlişkiler ve

Kırgız vatandaşı sahte bir belge üzerinde sınırı geçmeye çalıştı
Kırgızistan vatandaşı sınırı geçmeye sahte bir belge üzerinde çalıştı. Bu, Kırgız Cumhuriyeti Devlet Sınır Servisi (SBS) Halkla İlişkiler ve Medya Dairesi tarafından Perşembe günü bildirildi.

Raporda, “24 Nisan'da Oş Havaalanı kontrol noktasındaki sınır muhafızları, devlet sınırını yasadışı olarak geçmeye çalıştıkları için Moskova-Oş uçuşu yapan Kırgız Cumhuriyeti vatandaşını tutukladı” dedi.

1991 doğumlu, pasaport kontrolünden geçerken Kırgızistanlı bir M.Zh. vatandaşının, 2010 yılında doğmuş olan kızı A.A.'nın vatandaşlığı ile ilgili sınır boyunca bir sınıra sundu. Belgeye göre, kız Kırgızistan vatandaşıydı. Bununla birlikte, sınır muhafızları, astarın gerçekliğinden şüphe ettiler ve inceleme sırasında belgenin sahte olduğu ortaya çıktı.

İlgili belgeleri hazırladıktan sonra tutuklu, Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın bölgesel bölümündeki çalışanlara transfer edildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 15:12
YORUM EKLE