Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almanya'ya resmi ziyarette bulunacak

Kırgızistan Devlet Başkanı Sooronbay Jeenbekov, 15-16 Nisan tarihleri ​​arasında Almanya'ya resmi bir ziyarette bulunacak. Devlet dairesi başkanı Dı

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almanya'ya resmi ziyarette bulunacak
Kırgızistan Devlet Başkanı Sooronbay Jeenbekov, 15-16 Nisan tarihleri ​​arasında Almanya'ya resmi bir ziyarette bulunacak. Devlet dairesi başkanı Dış Politika Daire Başkanı Daniyar Sydykov gazetecilere bunun hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı, Almanya Federal Şansölyesi Angela Merkel'in daveti üzerine devlet başkanının Almanya'yı ziyaret edeceğini belirtti.

“Cumhurbaşkanının Almanya'ya ilk resmi ziyareti, Münih şehri olan Bavyera'nın başkenti ziyaretiyle başlayacak. Münih'teki ziyareti sırasında Bavyera liderliğinde bir toplantı düzenlenecek, bir iş forumu ve Hans Seidel Vakfı'nın devlet başkanının konuşması planlanıyor. Kırgızistan Cumhurbaşkanının yurttaşlarla görüşmesi de planlanıyor ”dedi.

Sydykov 'a göre, Sooronbay Jeenbekov' un Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ve Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schäuble ile ana toplantıları 16 Nisan 'da Berlin' de yapılacak.

Sydykov, “Almanya, Orta Asya'da demokratik bir ülke olarak Kırgızistan'a saygı duyuyor ve değer veriyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 15:14
YORUM EKLE