Kırgızistan İçişleri Bakanlığı’nın iç birlikleri, iç güvenlik askeri hizmetine dönüştürüldü

Kırgızistan İçişleri Bakanlığı’nın iç birlikleri, iç güvenlik askeri hizmetine dönüştürüldü

Kırgızistan İçişleri Bakanlığı'nın iç birlikleri, İçişleri Bakanlığı'nın iç güvenliğinin askerliğine dönüştürüldü. Bu, Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın Perşembe günü basın servisi tarafından bildirildi.

Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sooronbai Jeenbekov, Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın iç birliklerinin Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın iç güvenlik hizmetine dönüştürüldüğü kararnamesi imzaladı.

Bildiğiniz gibi, 2014 yılında askeri reformun bir parçası olarak, İç Birlikler İçişleri Bakanlığı'ndan çekildi ve Kırgız Silahlı Kuvvetleri'nin bir parçası olan Ulusal Muhafızlara transfer edildi.

Raporda, "Uygulama, Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Silahlı Kuvvetleri Ulusal Muhafızları'nın bir parçası olarak İç Birliklerin varlığının ülkenin iç güvenliğini sağlamadaki hizmet ve mücadele görevlerini ve yeteneklerini sınırladığını göstermiştir." Dedi.

Kamu düzeni, bireyin ve toplumun güvenliğini sağlamak için devlet sistemini geliştirmek amacıyla, 10 Eylül 2018 No. 183 tarihli Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı kararıyla, daha önce devredilen devletlerin, belgelerin, binaların, tesislerin, maddi ve teknik araçların Ulusal Muhafızlar nezdinde ödenmesiyle ve diğer mülkler.

Devam eden içişleri organlarının reform sürecinin bir parçası ve faaliyetlerinin potansiyelini arttırma kapsamında, iç birliklerin Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın askeri iç güvenlik hizmetine dönüştürülmesine karar verildi.

YORUM EKLE