Kırgızistan, Kazakistan'dan yakıt ve yağlama maddesi kaçakçılığı konusunda yardım hattını başlattı

Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti altındaki Devlet Vergi Servisi, EAEU üyesi ülkelerden Kırgız Cumhuriyeti topraklarına yasa dışı mal ve yakıt ve yağla

Kırgızistan, Kazakistan'dan yakıt ve yağlama maddesi kaçakçılığı konusunda yardım hattını başlattı
Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti altındaki Devlet Vergi Servisi, EAEU üyesi ülkelerden Kırgız Cumhuriyeti topraklarına yasa dışı mal ve yakıt ve yağlayıcı madde ithalatının önlenmesi konusunda vatandaşlardan temyiz ve bilgi almak için “sıcak bir hat” başlattı. Pazartesi günü GNS'yi bildirdi.

Vatandaşlar mevcut yardım hattı numarası (0312) 61-31-89 veya bir cep numarasına WhatsApp (0779) 61-31-89 aracılığıyla ulaşabilirler.
WhatsApp'a göre, vatandaşlar, Kırgız Cumhuriyeti devlet sınırının Kırgız-Kazak bölümü aracılığıyla mal ve yakıt ve yağları taşırken gereklilik ihlalleri hakkındaki gerçekleri bildirebilirler.

Mesajlar günün her saati alınır. Mesai saatleri dışında, hafta sonları ve tatil günlerinde, telesekretere cevap vererek "sıcak hat" çağrıları kaydedilir.

Vergi hizmetinin diğer tüm vergi konularında ve aktiviteler için mükellefler 1240 STS sayısına göre yerel vergi otoriteleri veya Çağrı-merkeze başvurabilirler

arada, Kırgız Cumhuriyeti Devlet Sınır Teşkilatı Halkla İlişkiler ve Medya Bölümü sınır muhafızları kontrolünde olduğunu bildirmektedir - denetim noktası " İki gün boyunca Chon-Kapka-Avtodorny, 650 litreden fazla hacimle yakıt ve yağlama maddelerinin yasa dışı taşınmasını durdurdu.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 16:03
YORUM EKLE