Kırgızistan ve Özbekistan arasında geçen yılın 11 ayındaki ticaret cirosu % 55 arttı

Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ve Kırgız mevkidaşı Taşing'teki Chingiz Aydarbekov, iki ülke arasındaki işbirliğinin yeni bir aşama

Kırgızistan ve Özbekistan arasında geçen yılın 11 ayındaki ticaret cirosu % 55 arttı
Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ve Kırgız mevkidaşı Taşing'teki Chingiz Aydarbekov, iki ülke arasındaki işbirliğinin yeni bir aşamasını tartıştılar.

“Görüşmenin bir parçası olarak, taraflar, Özbekistan ile Kırgızistan arasında başta devlet başkanları arasında olmak üzere çeşitli düzeylerde düzenli etkileşim kurulması sayesinde, ikili ilişkilerde, biriken sorunları sürekli olarak çözmemize ve işbirliğinin yeni bir aşamasına erişmemize olanak tanıyan, eşi görülmemiş bir dostça bir atmosfer yaratılmasından memnuniyet duyduğunu” belirtti. - bir açıklamada söyledi.

Bakanlar, 2019’da siyasi, ticari-ekonomik, ulaştırma-iletişim, kültürel-insani ve diğer alanlarda işbirliğini daha da derinleştirmek için öncelikli alanlara özel önem verdi.

Taraflar, 2018'in 11 ayında, karşılıklı ticaretin 2017 yılının aynı dönemine göre% 55 oranında büyüdüğünü ve 363 milyon $ olduğunu belirtti.

Bakanlar, Afganistan'ın katılımıyla “Hindistan - Orta Asya” diyaloğunun ilk toplantısının gündemine ilişkin konularda görüş alışverişinde bulundular.
Belgede, "Bu formattaki forumun çeşitli alanlarda bölgesel işbirliğinin genişletilmesine izin vereceği konusunda güven olduğu ifade edildi" diyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 14:59
YORUM EKLE