Kırgızistan'da iş servis merkezleri oluşturulacak!

Belirtildiği gibi, şu anda Kırgızistan'da girişimcilik faaliyeti aktif olarak gelişmektedir. Hükümet organları, ticari faaliyetleri desteklemek ve geli

Kırgızistan'da iş servis merkezleri oluşturulacak!
Belirtildiği gibi, şu anda Kırgızistan'da girişimcilik faaliyeti aktif olarak gelişmektedir. Hükümet organları, ticari faaliyetleri desteklemek ve geliştirmek amacıyla çeşitli önlemler almaktadır.

Ancak, girişimciliğin sürdürülebilir gelişimi için, işletmelerin işletme yönetimi hakkında bilgi, tavsiye ve eğitim almaları gerekir.

Bu bağlamda, Kırgız Cumhuriyeti'ndeki bir işletmeye devlet desteği sağlamak için Ekonomi Bakanlığı ile iş dünyası ve kalkınma ortakları (JICA ve AGİT) birlikte iş hizmetleri merkezleri (CSC) oluşturulması konusunda bir kararname taslağı hazırlamıştır.

Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti'nin “Girişimcilik Hizmet Merkezlerinin Faaliyetlerini Oluşturma ve Düzenleme Kavramının Onaylanmasına İlişkin Kararı” nın taslak kararı 2018-2022 dönemi için Kırgız Cumhuriyeti Kalkınma Programının uygulanması amaçlarına uygun olarak geliştirilmiştir. "Birlik. Güven. Jogorku Kenesh Kararnamesi tarafından 20 Nisan 2018 sayılı 2377-VI tarihli kararname ile onaylanan “Yaratılış”, iş hizmet merkezlerinin açılmasıyla girişimciliği desteklemek için tek bir platform ve etkili mekanizmalar oluşturmak için onaylandı.

CSC, iş konularında bilgi ve öneri sunarak girişimcilere destek sağlayacak, yeni başlayan girişimciler ve diğer hizmetler için eğitim sağlayacaktır.

İlk aşamada, CSC'nin yıllar içinde oluşturulması planlanmaktadır. Bişkek ve Oş, daha sonra ülke bölgelerinde benzer merkezler açar.

CSP'nin gelişme sorunları, girişimciliğin geliştirilmesine yönelik devlet desteğinin bileşenlerinden biridir ve iş dünyası ile işbirliği içinde devletten tam destek sağlamayı amaçlayacaktır.

Halen, proje Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti tarafından değerlendirilmektedir.
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 14:27
YORUM EKLE