Kırgızistan'da, Kazakistan'dan gelen yakıt ve yağlayıcı madde kaçakçılığı kanalı durduruldu

Kırgızistan'da Kazakistan'dan gelen yakıt ve madeni yağlar için kaçakçılık kanalı durduruldu ve bunun üzerinden 2 bin tondan fazla yakıt ithal edild

Kırgızistan'da, Kazakistan'dan gelen yakıt ve yağlayıcı madde kaçakçılığı kanalı durduruldu
Kırgızistan'da Kazakistan'dan gelen yakıt ve madeni yağlar için kaçakçılık kanalı durduruldu ve bunun üzerinden 2 bin tondan fazla yakıt ithal edildi. Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Devlet Komitesi Salı günü rapor verdi.

“Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Devlet Komitesi'nin daha önce kaydedilmiş yargılama öncesi işlemler çerçevesinde Yolsuzlukla Mücadele Hizmeti, Gaz ve Hammadde'ye ilişkin Hammadde Kriteri'ne göre, Demiryolunun Hammaddesi'ne ilişkin olarak, Ulusal Borç Verici Kararı'nı geçerek, Kazakistan Cumhuriyeti topraklarından yakıt ve yağlayıcı madde kaçakçılığı için bir kanal belirledi” dedi.

Soruşturma ve operasyonel faaliyetler sırasında, Kırgızistan Cumhuriyeti topraklarına yasadışı olarak 120 ton kapasiteli ithal edilen iki tank vagonu, Kant tren istasyonunda gözaltına alındı.

Bu suç planının organizatörlerinin Kırgız Cumhuriyeti topraklarına 2000 tonun üzerinde yakıt ve yağlayıcı madde getirdiği tespit edilmiştir.
Şu anda soruşturma altında.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 19:06
YORUM EKLE