Kırgızistan'daki benzin istasyonları, her litre yakıt ve yağlayıcıya 10 soms ekliyor

Jogorku Kenesh'in toplantısı sırasında milletvekili "Ata Meken" den Emil Toktoshev milletvekili tarafından duyuruldu. Toktoshev milletvekili, devlet ant

Kırgızistan'daki benzin istasyonları, her litre yakıt ve yağlayıcıya 10 soms ekliyor
Jogorku Kenesh'in toplantısı sırasında milletvekili "Ata Meken" den Emil Toktoshev milletvekili tarafından duyuruldu.

Toktoshev milletvekili, devlet antimonopolü otoritesi başkanı Shukhrat Sabirov'a yakıt ve madeni yağ fiyatlarının ne olduğunu biliyor olup olmadığını sordu. Sabirov, bakanlığın cumhuriyetteki akaryakıt ve madeni yağ fiyatlarının günlük olarak izlendiğini belirtti. Perakende fiyatı aradı, ancak toptan eşya fiyatını ifade etmeyi reddetti.

“Yakıtlar ve yağlayıcılar için toptan eşya fiyatlarına ilişkin bilgiler gizlidir. Bu bilgiyi bizzat size verebilirim ”dedi.

“Neden toptan eşya fiyatını söyleyemiyorsunuz? Çarpışma halinde misiniz? Şahsen, yakıtlar ve yağlayıcılar için toptan satış fiyatlarını biliyorum ve 1 litre için 5 ila 10 soms eklendiğini biliyorum. Oş'ta ve ülkenin diğer bölgelerinde, yakıt ve yağlama maddelerinin fiyatları yüksektir ve Devlet Teknik Denetim Başkanı bunun bir sır olduğunu söylüyor, nedir? ”Dedi.

Jogorku Kenesh’in milletvekilleri bugün, ikinci okumadaki “Kırgızistan Cumhuriyeti Yasası’ndaki Değişiklikler” “Rekabet Üzerine” yasa tasarısını değerlendirdi.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 15:04
YORUM EKLE