Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

9 Ocak 2021 Cumartesi 14:34:52

Kongre baskınının ünlü siması, meğer Brooklyn Yüksek Mahkemesi yargıcının oğluymuş!

ABD’nin başkent, Washington DC.’deki Kongre saldırısının popüler isimlerinden olan Aaron Mostofsky, “Brooklyn Yüksek Mahkemesi” yargıcının oğlu çıktı.

Washington DC.’deki Kongre baskını sadece ABD’de değil tüm dünyada şok etkisi yarattı. Başkan Trump’ın mitinginden çıkan Trump yanlıları Kongre’yi savaş alanına çevirdi. Bazı kişilerin Kongre binasına girdiği olaylar nedeniyle 5 kişi yaşamını yitirdi. Kongre önünde çıkan arbede nedeniyle birçok kişi gözaltına alındı. Kongreyi basanlar arasında kürklü ve boynuzlu kostümüyle dikkat çeken Jake Angeli’nin yanısıra bazı protestocuların giysileri renkli görüntülere sahne oldu.

Üzerindeki kürklü kostümüyle Kongre binasına giren isimlerden biri olan Aaron Mostofsky hakkında yakalama emri çıkarıldı. Kongre baskınının ünlü simalarından olan Aaron’un, “Brooklyn Yüksek Mahkemesi” yargıcı Shlomo Mostofsky’ın oğlu çıkması büyük tartışmalara yol açtı. Aaron Mostofsky, Kongre baskınında Trump taraftarı olan aşırı sağcı Jake Agneli’nin yanında görüntü vermişti.

Mostofsky’de oy savunması!

Kongre baskını esnasında yaptığı konuşmanın kameraya çekildiği Mostofsky, aldatıldıklarını belirtmişti. Trump’a 75 milyon değil en az 85 milyon kişinin oy verdiğini düşündüklerini aktaran Mostofsky, Trump’ın mitingi için Brooklyn’den Washington DC.’ye seyahat ettiğini kaydetmişti.

Pelosi’nin makamına girenlere gözaltı!

Kongre’ye giren ve Demokrat Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin masasına oturan 60 yaşındaki Richard Barnett’in de gözaltına alındığı kaydedildi. Barnett’in yanısıra West Virginia Eyalet Meclisi üyesi Derrick Evans’in de federal suçlamalarla karşı karşıya kalacağı bildirildi. Eyalet Meclisi üyesi Evans’a “şiddet yöntemiyle yasaklı bölgeye girme” ve “kamu malı çalma” suçlamalarının yöneltileceği ifade edildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı