Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

5 Ocak 2021 Salı 18:07:21

Son Güncelleme: 05/01/2021 18:22:59

Kremlin Sözcüsü Peskov’dan Türkiye anıları! Aldığımız arabaları sürerek Rusya’ya götürüyorduk!

Devlette göre başladığı ilk yıllarda Türkiye’den iki kez araba satın alarak Rusya’ya kadar sürerek götürdüğünü kaydeden Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bunun yaygın olarak uygulandığını söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, devlet görevine başladığı ilk yıllarda çeşitli kısıtlamaların olmaması nedeniyle Türkiye’den satın aldığı arabaları sürerek Rusya’ya götürdüğünü anlattı. O zamanlarda devlet görevlileri için şimdiki gibi kısıtlamaların bulunmadığını hatırlatan Peskov, Dışişleri Bakanlığında çalışırken birçok başka işle de uğraştığını söyledi.

“O dönemde geçinebilmek için devlet memurluğu yeterli değildi”

Bahsettiği dönemlerde maaşların bir hayli düşük olduğunu belirten Peskov, kendisi gibi hemen hemen bütün devlet memurlarının da başka işler yaparak para kazandığını kaydetti. O dönemlerde bunun normal olduğunun altını çizen Peskov, geçinebilmek için birden fazla iş kovalamak sorunda olduklarını ifade etti. Bu nedenle Türkiye’den satın aldıkları bazı malzemeleri Rusya’da sattıklarını dile getiren Peskov, o dönemde bu işlerin Rusya’nın popüler uğraşlarından biri olduğunu söyledi.

“Gümrük vergisi muafiyeti Türkiye’den Rusya’ya araç sürüyorduk”

Türkiye’den satın aldığı bazı araçları kendisi sürerek Moskova’ya götürdüğünü aktaran Peskov, bunun sebebinin “birkaç ayda bir diplomatlara sunulan gümrük vergisi muafiyeti” olduğunu kaydetti. Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna üzerinden araba kullanarak Moskova’ya gittiğini ifade eden Peskov, birçok iş arkadaşının yılda ortalama 5 kez bu döngüyü tekrarlayarak araba satışı yaptığını söyledi. Peskov, bu yolu kullanmayıp feribotla Karadeniz’den gitmeyi tercih edenlerin de olduğunu belirtti.

“Putin olmasaydı şimdiki Rusya var olamazdı”

Peskov, Ankara’da çalıştığı dönemde Rusya’dan ayrılmak isteyen bazı özerk cumhuriyetlerin faaliyetlerini takip ettiklerini belirtti. Sovyetler Birliği’nin başına gelen dağılma olayıyla Rusya’nın da karşı karşıya kaldığını kaydeden Peskov, Putin zamanında göreve gelmeseydi şimdiki Rusya’nın var olmayabileceğini dile getirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı