Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

9 Ocak 2021 Cumartesi 12:48:08

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un gerçek düşmanlarını açıkladı!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un son zamanlardaki Kongre baskınıyla sarsılan ABD’nin, Kuzey Kore’ye olan düşmanca tutumunun asla değişmeyeceğini söyledi, ABD’yi “gerçek düşman” olarak niteledi.

Nükleer silah depolarını güçlendirdiklerini kaydeden Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, yüksek teknolojili silahlar geliştirmeyi sürdürdüklerini belirtti. ABD ile diyalog kapısını kapatmadıklarını söyleyen Kim, ABD’nin düşmanca tutumuna önlem olarak ordunun gücünün daha da artırılması gerektiğinin altını çizdi. Kuzey Kore’nin “gerçek düşmanının” ABD olduğunu belirten Kim, liderler değişse bile ABD’nin politikasının değişmediğinden dem vurdu.

“ABD kullanmazsa biz de nükleer güç kullanmayız”

Kim Jong-Un, başkanlar değişse bile ABD’nin Kuzey Kore’ye karşı olan düşmanca tutumunu asla değiştirmeyeceğini kaydetti. ABD’yi Kuzey Kore’nin “gerçek düşmanı” olarak niteleyen Kim, ABD’nin temel yapısının işgalci bir tutumu benimsediğini belirtti. Kuzey Kore lideri Kim, ABD’nin nükleer gücünü kullanmaması durumunda kendilerinin de böyle bir gücü kullanmaktan sakınacağını kaydetti.

Kim Jong, Kuzey Kore halkında özür dilemişti!

İşçi Partisi’nin kongresinde bir konuşma yapan Kim Jong-Un kullandığı ifadelerle tüm dünyayı şaşkınlığa sürüklemişti. Özellikle son 4 yılda oydukları neredeyse hiçbir hedefe ulaşamadıklarını açıklayan Kim Jong-Un, başarısızlık itirafında bulunmuştu. Kuzey Kore’nin öngörülemeyen birçok zorlukla karşılaştığının altını çizen Kim, yaşadığı başarısızlık nedeniyle halktan özür dilemişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı