Kuzey Türkmenistan bölgesi pirinç hasadı için tohum hazırladı

2019'da Daşoguz velayatının pirinç tarlaları, Nukus-2, Munbashi ve Alenga çeşitleri ile ekilecektir. Kuzey bölgesinin iklim koşullarında kendilerini k

Kuzey Türkmenistan bölgesi pirinç hasadı için tohum hazırladı
2019'da Daşoguz velayatının pirinç tarlaları, Nukus-2, Munbashi ve Alenga çeşitleri ile ekilecektir. Kuzey bölgesinin iklim koşullarında kendilerini kanıtlamışlardır. Bu elektronik baskı turkmenistan.gov.tm tarafından bildirilmiştir.

S. Türkmenbaşı etrap'ta pirinç temizliği yapan bir işletme tarafından 2.000 ton miktarında yüksek kaliteli bir tohum materyali hazırlandı.

İşletmenin çalışma süreci, kapasitesi saatte 10-12 ton olan tohum pirinci temizliği atölyesinde gerçekleştirildi. Yüksek kaliteli tohum pirinci, optimum sıcaklık ve nem koşullarının korunduğu depolarda saklanır.

Tarımsal sanayi kompleksinin karmaşık modernizasyonu nedeniyle kuzey bölgesi, günümüzde Türkmenistan'daki bu kültürün ana üreticilerinden biridir. Endüstrinin başarılı gelişimine katkıda bulunan faktörlerden biri, güçlü bir modern makine filosunun varlığı.

2018'de, kuzey bölgesindeki çiftçilerin yıllık pirinç hasat görevi ile başarılı bir şekilde karşılaştıklarını hatırlayın. Ekime ayrılan 8 100 hektar ile 35 106 tondan fazla toplama yapılmıştır.

Şirketin 2015 yılında devreye alındığını ekledik. Kapasite - yılda 30.000 ton pirinç temizliği ve üretimi. Üretim Japon ekipman şirketi Satake ile donatılmıştır. 5 hektarlık alanda pirinçlerin depolanması, temizlenmesi ve üretimi için tasarlanmış bir kompleks bulunmaktadır.
Ayrıca bölgedeki pirinç tarlaları için yüksek kaliteli tohum materyali.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 21:37
YORUM EKLE