Dünya

Londra Kulesi’deki kuzgunlardan biri kayıp! Yaygın bir kehanet nedeniyle yerel halk endişeli!

Yerel halk arasındaki bir inanışa göre bir zamanlar hapishane olan Londra Kulesi’ndeki kuzgun sayısı, Krallığın ne kadar ömrü kaldığını gösteriyor. İngiliz Kraliyet ailesinin değerli mücevherlerinin saklandığı Londra Kulesi’nde yaşayan kuzgunlardan biri olan Merlina’dan bir süredir haber alınamadı. Yetkililer, özgürlüğüyle tanınan Merlina’nın bir süredir bulunamadığını ve ölmüş olabileceğini dile getirdi.

Kulede 7 kuzgun kaldı!

Kalenin kuzgun eğitmeni olan Christopher Skaife, bir süredir bulunamayan Merlina’nın daha önce de kaleden uzaklaştığını ancak her zaman geri döndüğünü belirtti. Eğitmen Skaife, bir süredir dönmeyen kuzgunun artık ölmüş olduğunu tahmin ettiğini kaydetti. Merlina’nın kaybolmasıyla beraber kulede sadece 7 kuzgun kaldı. Merlina’nıın geri dönmemesi halinde yavru bir kuzgunu yetiştirmeye başlayacağını söyleyen eğitmen Skafie, yerel halkın endişeye kapılmaması gerektiğini bildirdi.

Londra Kulesi kehaneti nedir?

Yerel halkta oluşan korkunun sebebinin ise kuzgunlarla ilgili halk arasında yaygın olan bir kehanet olduğu bildirildi. Bu kehanete göre Londra Kulesi’ndeki kuzgun sayısı altıdan az olursa bu durum Birleşik Krallığın çökeceğine işaret ediyor. Bu yaygın kehanet inancının kaynağının ise gökbilimci John Flamsteed ile Britanya Kralı II. Charles’tan geldiği ifade ediliyor. Kuzgunların korunmasını isteyen Kral II. Charles’ın imzaladığı kararnamenin bu inanca yol açtığı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir