Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

11 Ocak 2021 Pazartesi 14:30:30

Magazin dergisi Vogue, Kamala Harris’i beyazlaştırdı!

ABD’nin ilk siyahi kadın Başkan Yardımcısı olacak Kamala Harris’in ünlü moda dergisi Vogue kapağındaki fotoğrafının “beyazlaştırılması” tepkilere yol açtı.

ABD’de 20 Ocak’ta resmen ABD Başkanı olacak olan Joe Biden, Başkan Yardımcısı olarak Kamala Harris’i seçmişti. ABD tarihindeki ilk siyahi ve kadın Başkan Yardımcısı olan Kamala Harris’in açıklanması büyük sükse yarattı. Harris’in böylesine üst düzey bir göreve getirilmesinin hem kadınlar hem de siyahiler için büyük bir adım olduğu belirtilmişti.

İlk siyahi kadın başkan yardımcısı olacak Kamala Harris, ünlü moda dergisi Vogue’un kapağına taşındı. Ancak kapak fotoğrafındaki detayın fark edilmesi üzerine birçok kesimden büyük tepkiler geldi. Derginin Şubat ayı kapağında yer alan Harris’in ten renginin açılması, ırkçılık tartışmalarını da beraberinde getirdi. Ülkenin ve dünyanın daha açık görüşler ile değişime hazırlandığı belirtilerek derginin eski çağa ait olduğu bildirildi.

Fotoğraflarda iki hata birden!

The Guardian’ın haberinde fotoğraflara dair yöneltilen eleştirilerden biri “ten renginin açılması” iken diğeri de “profesyonel olmayan duruşun” dergi kapağına koyulması oldu. Konulan fotoğrafta Kamala Harris’in bir acemi gibi göründüğü aktarıldı. New York Times gazetesinin ünlü yazarlarından Wajahat Ali, derginin genel yayın yönetmeni olan Anna Wintour’un hiçbir siyahi arkadaşı olmayabileceğini öne sürdü. Wajahat Ali, kendi telefonuyla çekeceği fotoğrafların bile, Vogue kapak fotoğraflarından kat kat daha iyi olacağını iddia etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı