Masterchef 20 Kasım 2019 Alican Sabunsoy kimdir, yaşı kaç ve nerelidir?

Tv 8 ekranlarında yayınlanan ve izleyici kitlesinin bir hayli çok olduğu Masterchef programına yarışmacı olarak katılan Alican Sabunsoy kimdir, nerelidir ve yaşı kaçtır? işte detaylar...

Masterchef 20 Kasım 2019 Alican Sabunsoy kimdir, yaşı kaç ve nerelidir?

Tv8 ekranlarında yayınlanan ve oldukça fazla izleyici kitlesi bulunan Masterchef programında yarışmacılar birbirleri ile kıyasıya yarışıyor. Masterchef izleyici kitlesi ise programda yer alan yarışmacıları merak ediyor. Bu yarışmacılardan birisi de Alican Sabunsoy olup, yarışmacının biyografisi haberimizin devamında verilmiştir.

Masterchef Alican Sabunsoy kimdir, yaşı kaç ve nerelidir?

05 Ocak 1991 doğumlu olan Alican Sabunsoy, Adana ilinde dünyaya gelmiştir. Yarışmacı ilköğretim eğitimini Adana ilinde tamamlamış olup, daha sonrasında ise mersin üniversitesi turizm ve otel işletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine burada devam etmiştir.

Alican, mutfak işlerine mersin üniversitesinde tanıştığı şef aracılığı ile girdiğini belirtmiş olup, mutfak merakı sebebi ile eğitimini yarıda bırakıp aşçı olarak yoluna devam etmeyi seçtiğini açıkladı. Alican Sabunsoy kendisini geliştirmek için sürekli farklı mutfak deneyimleri yaşadığını belirten yarışmacı Adana ilinde yer alan uzak doğu restoran işletmeciliğinden ayrılarak İstanbul iline taşındı. 

Son olarak Tv 8 de yer alan masterchef programında birinciliği kazanmak için çaba sarf ediyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 23:55
YORUM EKLE