Masterchef Batuhan Bayır ve Alican Sabunsoy kimdir?

Masterchef Batuhan Bayır ve Alican Sabunsoy kimdir?

TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef yarışmasında yer alan Batuhan Bayır ve Alican Sabunsoy kimdir, nereli gibi bilgileri merak eden izleyiciler için haberimizde gerekli bilgiler verilmiştir.

Masterchef Batuhan Bayır Kimdir?

2015 Le Cordon Bleu İstanbul'da Diplome de Cuisine eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Alaçatı'da Atelier-Kemal Demirasal'da 6 ay çalıştı ve İstanbul Alancha restauranta geçiş yaptı. Yaklaşık 3 yıldır İstanbul Alancha restaurantında çalışıyor. Aynı zamanda son 2 senedir Alancha'nın üst katında bulunan House of Brothers kulübünde şeflik yapıyor. Deniz kıyısında doğup büyüdüğü için deniz ürünlerini fazla tercih ediyor. Yemek pişirirken taze ve yerel ürünler kullanmayı seviyor. Bir süre daha Türkiye'de ve dünyada gezmek ve yerel lezzetler keşfetmek istiyor.

Masterchef Alican Sabunsoy kimdir, yaşı kaç ve nerelidir?

05 Ocak 1991 doğumlu olan Alican Sabunsoy, Adana ilinde dünyaya gelmiştir. Yarışmacı ilköğretim eğitimini Adana ilinde tamamlamış olup, daha sonrasında ise mersin üniversitesi turizm ve otel işletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine burada devam etmiştir.

Alican, mutfak işlerine mersin üniversitesinde tanıştığı şef aracılığı ile girdiğini belirtmiş olup, mutfak merakı sebebi ile eğitimini yarıda bırakıp aşçı olarak yoluna devam etmeyi seçtiğini açıkladı. Alican Sabunsoy kendisini geliştirmek için sürekli farklı mutfak deneyimleri yaşadığını belirten yarışmacı Adana ilinde yer alan uzak doğu restoran işletmeciliğinden ayrılarak İstanbul iline taşındı.

Son olarak Tv 8 de yer alan masterchef programında birinciliği kazanmak için çaba sarf ediyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 14:17
YORUM EKLE