Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

18 Ocak 2021 Pazartesi 11:28:46

Meclis’te yerde yatan askerlerin görüntülerinin ardından ABD ordusu sedye gönderdi!

ABD’deki Kongre baskını şokundan sonra Joe Biden’ın 20 Ocak’taki yemin töreni öncesi Washington DC.’de güvenlik önlemleri artırıldı. Ulusal Muhafız Gücü askerlerinin Meclis’te yerlerde yattığı görüntülerin ardından ABD ordusu askerlere sedye yolladı.

ABD’de 20 Ocak’ta başkanlık görevine başlayacak Joe Biden’ın yemin töreni öncesi başkent Washington DC.’de güvenlik önlemeleri artırıldı. Önceki günlerde servis edilen ve Ulusal Muhafız Gücü askerlerinin Meclis’te yerlerde uyuduğu görüntülere gelen eleştirilerden sonra şimdi de askerlerin Meclis’te sedye üzerinde yattığı görüntüler paylaşıldı. ABD ordusunun imaj düzeltmek için askerlere yolladığı sedyeler ülkede gündeme oturdu.

En az 110 kişi gözaltına alındı!

6 Ocak günü yaşanan Kongre baskınıyla ilgili ABD Adalet Bakanlığı’nın en az 80 dava açtığı kaydedildi. Baskın sırasında olay yerinde bulunan kişilerin en az 21’inin eski asker ve halen daha görevi süren askerler olduğu biliniyor. ABD’nin gündemine oturan Kongre baskınıyla ilgili en az 110 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. Yargılanan kişilerin “sokağa çıkma yasağını ihmal” ve “ruhsatsız silah taşıma” gibi birçok suçtan mahkeme karşısına çıkacağı ifade edildi.

Kongre baskını ABD’nin gündemine oturdu

Birçok eyaletin emniyet güçleri, kendi personellerinin de olaylara katılıp katılmadığını araştırıyor. 6 Ocak’ta Washington DC.’de büyük bir miting düzenleyen Donald Trump, seçimin kendilerinden çalındığı iddialarını yinelemişti. Kendisini dinleyen yanlılarını galeyana getiren Trump, seçim sonuçlarından şikayet eden insanların Kongre’ye gitmelerini ve güçlerini göstermeleri gerektiğini söylemişti. Kongre’ye giden yüzlerce Trump yanlısı Kongre önünde eylem yapmış ve bazı göstericiler Kongre binasına girmişti. Olay sonucunda 5 kişi ölmüş ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Olayları köpürttüğü düşünülen Trump2ın Twitter hesabı kapatılmış önceki hafta ikinci defa azil davası başlatılmıştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı