Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

20 Kasım 2020 Cuma 07:34:00

Merkel’den Türkiye yorumu! İşler istediğimiz gibi gitmiyor!

10 Aralık’ta yapılacak AB Liderler Zirvesi’nde Türkiye meselesinin de gündeme geleceğini belirten Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye konusunda işlerin kendi istedikleri gibi olmadığını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’den ilginç bir Türkiye açıklaması geldi. AB üye ülkeleriyle video konferans şeklinde yapılan toplantıda birçok konunun masaya yatırılacağını söyleyen Merkel, Türkiye ile ilgili de konuştu. Türkiye konusunda işlerin kendi istedikleri gibi devam etmediğini belirten Alman Şansölyesi, 10 Aralık’ta toplanacak zirvede bir karar vereceklerini kaydetti.

Macaristan ve Polonya konusu

AB bütçesinin, hukukun üstünlüğü prensibine bağlanmasını ve pandeminin kötü sonuçlarına yönelik kurtarma bütçesi Macaristan ve Polonya veto etmişti. Bu iki ülkenin oy haklarının geri alınması konusunun görüşüleceğini aktaran Merkel, “Tehdit etmeyeceğiz, bir çözüm bulmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Aşı çalışmaları

Koronavirüs aşılarının geliştirilme çalışmalarına değinen Alman Şansölye, önümüzdeki ayın ve 2021’in ilk aylarının önemli olduğunu belirtti. Verdiği bu tarihlerde Avrupa’da aşının uygulanabileceğini kaydeden Merkel, aralarında Biontech’in de bulunduğu araştırmacılara şükranlarını sundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı