Mirziyeev, Taşkent polis teşkilatına helikopter tedarik edilmesi için talimat verdi

Özbekistan Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev'in, Taşkent Ana İçişleri Bakanlığına (GUVD) helikopter tedarik etmesini emrettiğini belirtti. Cumhurba

Mirziyeev, Taşkent polis teşkilatına helikopter tedarik edilmesi için talimat verdi
Özbekistan Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev'in, Taşkent Ana İçişleri Bakanlığına (GUVD) helikopter tedarik etmesini emrettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı basın servisine göre, Sh. Mirziyoyev, 10 Ocak'ta Taşkent'in Yunusabad ilçesinin 7 No'lu İçişleri Bölümünü ziyaret etti ve denetledi.

“Önemli olan toplumda barışı ve insanların sağlığını sağlamaktır, diğer tüm problemler çözülebilir. Bu nedenle ülkemizde barış ve sakinlik sağlamak ve kamu düzenini korumak için sistematik çalışmalar yürütülmektedir. Geçtiğimiz iki yıl boyunca, alanda 100'den fazla belge kabul edildi ”dedi.

Sh. Mirzieyev, içişleri organlarının nüfusa daha da yaklaştırılması için organizasyon ve personel yapısını optimize etme projesini tanıdı. Böylelikle khokimiyat (idare - UzTAG), savcılık ofisi, vergi müfettişliği ve ilçenin diğer bölümleriyle etkileşimlerini genişletmek için içişleri memurlarının% 86'sının daha düşük seviyeye taşınması planlanmaktadır.

Cumhurbaşkanı ayrıca, önleyici müfettişlerin yeteneklerini ve milletvekillerini eğitmek ve geliştirmek için Taşkent Devlet Hukuk Üniversitesinin özel bir şubesini düzenleme gereğini de belirtti.

Raporda, "Cumhurbaşkanı, modern helikopterleri Taşkent İçişleri Genel Müdürlüğü'ne tahsis etmek için halk güvenliğinin sağlanması için malzeme ve teknik temeli daha da güçlendirmeyi emretti" diye özetliyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 17:22
YORUM EKLE