Mondelez, Polonya teknik merkezine 5 milyon dolarlık yatırım yapıyor!

Dünyanın en bilindik atıştırmalık üreticilerinden biri olan Mondelēz International, Polonya'nın Wrocław şehrinde bulunan Global Teknik Merkezine beş

Mondelez, Polonya teknik merkezine 5 milyon dolarlık yatırım yapıyor!
Dünyanın en bilindik atıştırmalık üreticilerinden biri olan Mondelēz International, Polonya'nın Wrocław şehrinde bulunan Global Teknik Merkezine beş milyon dolarlık yatırım yapacak.

Wrocław Teknik Merkezi, bilim adamları ve mühendisleri ile değil, aynı zamanda çikolata, bisküvi, sakız ve şekerleme teknolojileri ile ön plana çıkıyor.

Mondelēz başkan yardımcısı Kevin Powell, şirket yeni yatırımıyla tüketicilere heyecan verici yeni teknolojiler sunmanın yanı sıra yeni formatlar, bisküvi ve çikolata dolguları ile hizmet vermeyi amaçladığını bildirdi. Ayrıca Mondelēz Teknik Merkezi ek beş milyon dolarlık yatırım ile şirketin araştırma ve geliştirme faaliyetlerini genişletmek ve sakız, şeker yeniliğine hizmet vereceğini açıkladı.

Son teknolojiye sahip tesis, artık Oreo, Cadbury, Toblerone, Trident, Stimorol ve Dirol gibi şirketin ikonik küresel ve yerel markaları için bir Ar-Ge Merkezi olarak hizmet verecek.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 08:35
YORUM EKLE