Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

26 Aralık 2020 Cumartesi 18:05:53

Mutasyona uğrayan koronavirüs bir ülkeye daha sıçradı!

İlk olarak İngiltere’de tespit edilen ve daha sonra birçok ülkeye yayılan mutasyona uğrayan koronavirüs varyantının (B117) İsveç’e de sıçradığı belirlendi. Böylece İngiltere dışında 12 ülkede bu virüs görülmüş oldu. İşte mutasyona uğrayan koronavirüsün görüldüğü ülkeler!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, mutasyon geçiren koronavirüsün yeni türünün yüzde 70 daha hızlı bulaştığını açıklamıştı. Mutasyonu eylül ayının başından beri bildiklerini aktaran Johnson’ın açıklaması tüm dünyada şok etkisi yaratmıştı. Haber sonrası birçok ülke, İngiltere ile uçuşları durdurmuştu.

Mutasyona uğrayan koronavirüsün görüldüğü ülkeler!

Mutasyon geçiren ve “B117” adı verilen bu yeni virüs varyasyonu birçok ülkeye sıçradı. Mutasyona uğrayan koronavirüsün İsveç’te de tespit edildiği belirtildi. Sörmland bölgesinde tespit edilen virüsün kaynağının İngiltere’den gelen bir kadın olduğu ifade edildi. Virüsün daha önce Almanya, Fransa, Danimarka, İsviçre, Avustralya, Hollanda, İrlanda, İskoçya Belçika, Japonya ve Singapur’da görüldüğü kaydedilmişti.

İsveç’in sürü bağışıklığı hayalleri kül oldu!

İsveç, koronavirüsle savaşma stratejisi olarak İngiltere’nin salgının ilk günlerinde uyguladığı stratejiyi izlemişti. Buna göre önlem alınmayarak virüsün toplumun büyük bölümüne ulaşması sağlanacaktı. Toplumun büyük bölümü hastalığı atlattığı için “sürü bağışıklığı” devreye girecek ve salgın tehlike arz etmekten çıkacaktı. Sürü bağışıklığı hayallerinin suya düşmesinden sonra İsveç’te aşılanmanın yarın başlayacağı aktarıldı. İsveç’te Pfizer/BioNtech aşısının uygulanacağı ifade edildi. İsveç’te salgının başından bu yana 8 bin 279 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı