Namangan'da yeni bir tren istasyonu inşa ediliyor

Namangan'da yeni bir tren istasyonu inşa ediliyor. “Özbekistan'da nüfus açısından ikinci sırada bulunan kentte yeni tren istasyonunun devreye alınm

Namangan'da yeni bir tren istasyonu inşa ediliyor
Namangan'da yeni bir tren istasyonu inşa ediliyor.

“Özbekistan'da nüfus açısından ikinci sırada bulunan kentte yeni tren istasyonunun devreye alınması yakın gelecek için planlanıyor. Bir seferde 500'den fazla yolcuya hizmet verecek ”dedi.

Belirtildiği gibi, yeni istasyon bir VIP alanını, bir bekleme odasını, bir bagaj odasını, yemek yeme olanaklarını, perakende satış yerlerini, ana ve çocuk odasını, bir sağlık merkezini, tren tarifesi ve navigasyon sistemine sahip bir elektronik skorbord içerecektir.

Ayrıca, elektronik kütüphane çalışmaları da düzenlenecek ve bunların arasında, trenlerin hareketi ve rotaları hakkında bilgi edinmenin, reklam bilgilerini ve diğer bilgileri görmenin mümkün olacağı belirtildi. İstasyon binasında, kablosuz internet teknolojisinin Wi-Fi servislerini de kullanabilirsiniz.

“Yeni istasyon binasının inşaatı yoğun bir hızda gerçekleştiriliyor ve modern mimari çözümlere dayanıyor. Halen, bitirme çalışmaları başlamıştır ”diyor rapordan.

Ayrıca peyzajlı ve istasyon bölgesi de olacak. Orijinal peyzaj tasarımının ideal olarak yeni nesnenin mimari özellikleri ile birleştirilmesi planlanmaktadır.

Ayrıca, istasyonun bölgesinde bulunan otel "Lokomotiv" yeni bir görünüm kazanıyor. Yeniden inşa edilen beş katlı binada, birinci ve ikinci katlar, diğerlerinin yanı sıra, demiryolu bilet bürosunun bulunduğu idari kısım tarafından işgal edilecek.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 08:32
YORUM EKLE