Ana sayfa DÜNYA Nazarbayev Kazakistan’da ekonomik durumdan bahsetti

Nazarbayev Kazakistan’da ekonomik durumdan bahsetti

0
PAYLAŞ

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, ülkedeki ekonomik durumdan bahsetti, Trend, Kazak medyasına atıfta bulundu.

Bir röportajda, “Dünya ekonomisindeki türbülansın yüksekliğine, yaptırımlara ve ticari savaşlara uygulanan yaptırımlara rağmen, ekonomimiz yüzde 4’ten fazla bir büyüme göstermiştir – bu dünya düzeyinin üzerinde.” Dedi.

Nazarbayev, enflasyonun yüzde 5-7 arasında kaldığını belirtti.

“Ülkenin altın ve döviz rezervleri arttı ve 88 milyar dolara ulaştı – bu, Kazakistan’ın kriz durumunda istikrarlı bir faaliyet göstermesini sağlıyor. Üç ay önce, bir petrol varilinin maliyeti yaklaşık 80 dolardı ve şimdi 60 doların altında. bu şartlarda “diye ekledi.

Cumhurbaşkanı, Kazakistan’ın 2018’de 100 yeni üretim tesisi açtığını ve şu anda toplam 1.200 tesis işlettiğini belirtti.

“550.000’den fazla insanın işi olduğu gibi. Genel olarak ekonomi de normal kabul edilebilir. Hükümetimiz, bölgelerimiz ve yürütme gücümüz yapmaları gereken her şeyi yaptı. Hedefimiz, gitmemiz gereken bir yön, ve yolunda ilerleyelim “dedi.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here