Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

26 Aralık 2020 Cumartesi 10:05:13

Noel Baba’nın ziyareti sonrası birçok kişi hastalanıp öldü! Ölümlerin sorumlusu Noel Baba mı?

Belçika’da bir kasabada moral ziyaretleri gerçekleştiren Noel Baba’nın bakımevini ziyareti sonrası birçok kişinin hastalanıp öldü. Bu ölümlere koronavirüs taşıyan Noel Baba’nın sebep olduğu aktarıldı.

Noel’in gelmesiyle beraber tüm Hristiyan dünyası Noel coşkusunu yaşamaya başladı. Noel’in en ünlü figürü olan Noel Baba da yılın bu dönemlerinde olduğu gibi yeniden popüler oldu. Noel Baba kostümü giyen kişiler birçok eve, bakımevine ve kimsesiz çocuklar yurduna moral ziyaretleri gerçekleştiriyor. Ancak Belçika’da yaşanan bir olay, durumu başka bir boyuta taşıdı.

36 çalışan ve 121 bakımevi sakini hastalandı!

Noel Baba, Aralık ayının başında Belçika’nın kuzey kısımlarında yer alan Mol kasabasındaki bir bakım evini moral vermek amacıyla ziyaret etti. Noel Baba’nın ziyaretinin ardından bakımevinde bulunan 36 çalışan ve 121 bakımevi sakininin hastalanması, gözleri Noel Baba’ya çevrildi. Ziyaretten sonra bakımevinde hastalanan 18 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi. Ölümlerin koronavirüs kaynaklı olup olmadığı araştırılmaya başlandı.

Ölümlere Noel Baba mı sebep oldu?

Bölgenin Belediye Başkanı Wim Caeyers da ölümlerin sebeplerinin araştırıldığını kaydetti. Noel Baba olarak moral ziyaretleri gerçekleştiren kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi. Ziyaret sonrası bakımevinde koronavirüs vakaları görülmeye başlanmıştı. Ziyaret sırasında koronavirüslü olduğu belirtilen Noel Baba’nın maske takmaması dikkatlerden kaçmadı. Bu ölümlere de koronavirüslü olan Noel Baba’nın virüsü yaymasının yol açtığı öne sürülüyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı