Nur, ülkenin kolluk kuvvetlerinin şefleri ile yeni bir anlaşma imzaladı

Kuzey Afgan eyaleti Balkh'ın eski valisi Attah Nour Nour, ülkenin kolluk kuvvetlerinin başkanlarıyla yeni bir anlaşma yaptığını açıkladı. Polisin

Nur, ülkenin kolluk kuvvetlerinin şefleri ile yeni bir anlaşma imzaladı
Kuzey Afgan eyaleti Balkh'ın eski valisi Attah Nour Nour, ülkenin kolluk kuvvetlerinin başkanlarıyla yeni bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Polisin başı Balh'ta değiştikten sonraki hafta ifadesinin eski vali tarafından yapıldığını hatırlayın. Cumhurbaşkanı Eşref Ghani'nin Rakıb Mubarez'ı bu pozisyona getirme kararı valinin görevinden istifa etmesinin ardından eyalette önemli bir etkiye sahip olan Nour'u memnun etmedi.

Noor, eski polis şefi Akram Sami’nin savunmasında, ülkenin bir yıl önce sonucunu valinin gönüllü istifası için şart olan anlaşmayı ihlal etme liderliğini suçlayarak suçladı. O sırada Nur, hükümete karşı silahlı muhalefet için hazır olduğunu belirtti.
Yeni polis şefinin atanması huzursuz bir durumda gerçekleşti - şehirde özel kuvvetler de dahil olmak üzere çok sayıda asker gözlendi. Resmi rakamlara göre, 18 kişinin yaralandığı, Nur destekçileri ve hükümet güçleri arasında bir çatışma çıktı.
Sonra Mazar-ı Şerif'e geldi. Savunma Bakanı Asadullah Khalid ve Oyunculuk Çatışmayı müzakere yoluyla çözmek için çaba sarfeden İçişleri Bakanları Mesut Andarabi.
Son video mesajında ​​Nur, yeni anlaşmalar yaptığını belirtti, yeni anlaşmalar yapılmazsa daha sert önlemlere hazır olacağını, Tolo TV kanalını bildirdi.

Eski vali, istifa şartlarına atıfta bulunarak, “Önceki anlaşma ihlal edildi” dedi. - Yüksek rütbeli iki kolluk bakanları Balkh'a geldi ve üçüncü bir anlaşma konusunda anlaştılar. Şimdi, eğer anlaşma yerine getirilmediyse, tam tersine güvenmeme rağmen, herhangi bir fırsattan yararlanabiliriz. Elbette, bize savaş empoze etmediğimiz sürece savaş istemiyoruz. ”
Uyarı adresinde eski valinin kendisi ile bakanlık başkanları arasındaki anlaşmanın hiçbir detayını açıklığa kavuşturmadığını belirtmekte fayda var. Afgan hükümetinden basında bu konuyla ilgili yorumlar henüz alınmadı.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 00:55
YORUM EKLE