Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

14 Kasım 2020 Cumartesi 18:06:19

Obama’dan liderler hakkında benzetmeler! Obama’nın yeni kitabı geliyor!

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama, çıkacak A Promised Land (Vadedilmiş Toprak) adlı kitabında karşılaştığı dünya liderleriyle ilgili benzetmeler yaptı. Obama’nın kişisel hayatından da kesitler sunan kitap 17 Kasım’da yayımlanacak.

ABD’nin halkla ilişkileri en iyi kullanan başkanlarından biri olarak kabul edilen Barack Obama’nın 17 Kasım’da çıkacak kitabı gündemde yer edeceğe benziyor. A Promised Land (Vadedilmiş Toprak) adındaki 768 sayfalık anı kitabında Obama, hayatından bazı kesitleri okurlara aktarıyor. Obama, ABD Başkanı olduğu dönemde karşılaştığı ve beraber çalıştığı bazı ülke liderlerine çeşitli benzetmelerde bulundu.

Putin sert kabadayılar gibi!

Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i, fiziksel olarak pek göze çarpmayan ancak tehlikeli biri olarak aktardı. Putin’i “sokak zekası olan sert kabadayılara” benzeten Obama, Rus liderin Chicago’da siyasi ortamı kontrol eden sert koğuş ağaları gibi olduğunu yazdı.

Sarkozy horozlar gibi!

Dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin ise küçük boylu olmasına rağmen kavga etmek için sürekli göğsünü öne çıkartan horozlar gibi olduğunu kaydetti.

“Bir ara ‘kağıtları değiştireyim’ dedim”

Obama, kendi başkanlığı döneminde Çin’in devlet başkanı olan Hu Jintao’yu “sıkıcı” olarak niteledi. Jintao’nun kağıda bakarak konuşma yaptığı bir toplantıda aşırı sıkıldığını aktaran Obama, bir ara kağıtları değiştirmeyi düşündüğünü itiraf etti.

Stresten sigaraya başlamış!

Obama, yoğun bir çalışma hayatının olduğu 8 yıllık başkanlık döneminde, zaman zaman eşi Michelle Obama ile arasının açıldığını yazdı. Başkanlık nedeniyle yoğun bir stres yaşadığını aktaran Obama, zaman zaman günde 10 sigara içtiğini anlattı. Obama, stresli günlerden birinde kızına yakalanınca sigarayı tamamen bıraktığını aktardı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı