Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

19 Kasım 2020 Perşembe 08:34:12

Obama’dan Trump ve rap müzik yorumu! İkisi de altın kaplama!

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama, Donald Trump’ın yükselişine ilişkin fikirlerini aktardı. Obama, televizyon programları ile rap müziğin Trump’ın yükselişinde bir etken olduğunu anlattı.

3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinde rakibi olan Demokrat Joe Biden’ın 290 delegeye ulaşmasıyla seçimleri kaybeden Donald Trump yenilgiyi kabullenmiyor. Oyların sayılmasında hile olduğunu beyan eden Trump, konuyu yargıya taşıyacaklarını ve aslında kazandıklarını iddia ediyor. Tüm bunlara rağmen Joe Biden’ın 20 Ocak 2021’de başkanlık koltuğuna oturacağı söyleniyor.

“Popülizm ABD’de de alıcı buluyor”

Donald Trump’ın ABD’de başkanlığa kadar yükselmesi ve popüler olmasına ilişkin bir yorum da esli ABD Başkanı Barack Obama’dan geldi. The Atlantice röportaj veren Obama, popülizmin, tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de alıcı bulduğunu aktardı. Trump’ın bu son seçimlerde siyahiler arasında bulduğu desteğin ilginç olduğunu belirten Obama, bunun bazı rapçilerle ilgili olabileceğini kaydetti.

Obama, bazı az bilinen rapçilerin Trump’ı desteklemesinin bu durumun nedenlerinden biri olabileceğini söyledi. Birçok rap videosunun Trump’ın başarısıyla aynı temellere sahip olduğunu belirten Obama, “her şeyin altın kaplama” olduğu ve popüler kültüre sızdığını bildirdi.

“ABD’de eskiden kast sistemi göze batırılmıyordu”

ABD’de bir nevi kast sisteminin bulunduğunu ancak bunun kendi küçüklük döneminde göze sokulmadığını belirten Obama, “Durum yıllar önce değişti” diyor. Obama, Lifestyles of the Rich and Famous (Ünlüler ve Hayat Tarzları) gibi televizyon şovlarının insanların üzerindeki baskıyı ve ayrışmayı artırdığını söyledi. Bunun gibi şovların popüler kültüre zamanla sızdığını kaydeden Obama, “İnsanlara ya zengin ol ya da ezik” algısının yerleştirildiğini aktardı. Obama, bu değişimin en popüler örneğinin ise Donald Trump olduğunu ifade etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı