Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

17 Kasım 2020 Salı 13:35:43

Obama’dan Trump’a seçim çağrısı! O diktatörler gibi olamayız!

Demokrat aday Joe Biden karşısında aldığı seçim yenilgisini kabullenmeyen Donald Trump’a eski Başkan Barack Obama’dan mesaj geldi. Obama, dünyadaki bazı ülkeler gibi olmamaları gerektiğini söyledi ve Trump’a, “Yenilgiyi kabul et” diyerek mesaj gönderdi.

ABD’de CBS News kanalında yayınlanan “60 Dakika” isimli programa katılan eski ABD Başkanı Barack Obama, önemli konu başlıklarına değindi, görüşlerini aktardı. Obama, 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ı geride bırakarak resmi olmayan sonuçlara göre Başkan olan Joe Biden’ı tebrik etti.

“Biz o diktatörler gibi olamayız”

Seçim yenilgisini kabul etmeyen ve hileli oyların olduğunu iddia eden Başkan Donald Trump’a seslenen Obama, yenilginin kabullenilmesi gerektiğini ifade etti. Obama, dünya genelinde seçimlerde hile yapan, gazetecileri hapse atan ve iktidarda kalmak için her şeyi yapan diktatörler bulunduğunu hatırlattı. ABD’nin bu tarz yerler gibi olamayacağını aktaran Obama, Trump’a iyi hatırlanmak istiyorsa bu işi üstelememesi gerektiği tavsiyesinde bulundu.

“O koltuk hiçbirimizin değil”

Beyaz Saray’ın sahibinin ABD Başkanları olmadığını ve o koltukta geçici olduklarını söyleyen Obama, egoları değil ülkeyi öncelikli kılmak gerektiğini belirtti. Obama, kendi hayal kırıklıklarını bir kenara bırakarak kişinin ülkesini ön plana koyması gerektiğini aktardı. Eski yardımcısı Joe Biden’ı zaferinden dolayı kutlayan Obama, Trump’ın yeni gelecek yönetimi gayrı meşrulaştırmaya çalıştığını söyledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Dizi Haberleri

EDHO Hırsız Seko kimdir? Gerçek adı ne?

← yazdı25 Kasım 2020
Yukarı