Obama’nın Müslüman büyükannesi vefat etti!

ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nin 44. Başkanı Barack Hussein Obama’nın Müslüman olan büyükannesi Sarah Obama 99 yaşında yaşamını yitirdi. Barack Obama, büyükannesi Sarah Obama ile Afrika turu sırasında bir araya gelmiş ve basına poz vermişti.

4 Kasım 2008 tarihinde yapılan Başkanlık Seçimi’nde Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı olan ve 2 dönem üst üste ABD Başkanı olarak görev yapan Barack Obama’nın Müslüman olan büyükannesi Sarah Obama, yaşamını sürdürdüğü Kenya’da dünyaya gözlerini yumdu.

İslamî usullere göre cenaze töreni yapılacak

Ulusal basında çıkan haberlere göre, Barack Obama’nın büyükannesi Sarah Obama’nın ölüm sebebi diyabet hastalığı. Uzun süredir Jaramogi Oginga Odinga Hastanesi’nde diyabet tedavisi gören Sarah Obama, yaşam mücadelesini 99 yaşındayken kaybetti.

Sarah Obama Müslüman olduğu için bugün Kogelo’da düzenlenecek cenaze merasimi de İslami usullere göre olacak.

Obama’nın da Müslüman olduğu iddia edilmişti

Amerika Birleşik Devletleri’nin 44. Başkanı Barack Hussein Obama, Demokratlar arasındaki adaylık yarışı sırasında ve Demokratlar adına yarışacak aday olarak seçildiğinde pek konuşulmasa da, ABD Başkanlık Seçimini kazanınca Müslüman olduğu yönünde iddia ortaya atılmıştı.

Hatta Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi, “Vallahi kardeşim Obama bir Müslüman’dır” demiş, Endonezya’da İslami bir okulda eğitim gören Kenya kökenli siyahi insan Obama’yı tüm İslam dünyasının alkışladığını belirtmiş ve “Kardeşim Hüseyin Obama için dualar ediyorum. İnşallah Müslüman ve Afrikalı kimliğiyle gurur duymayı bilir, Amerika’nın doğru yola girmesini sağlar” demişti.

Ancak başkanlığı sonrası Obama İslam dünyasından pek de dua almamış, alkışlanmamıştı.

Obama dönemi, Müslümanlar açısından selefi George W. Bush dönemini bile aratmıştı.