OPEC, Katar'ın geri çekilme kararına saygı duyuyor!

OPEC Genel Sekreteri Muhammed Sanusi Barkindo, OPEC Tüzüğü'nün 8. maddesine istinaden OPEC üyeliğinden çekilme niyetini bildiren Katar Devleti'nden bir

OPEC, Katar'ın geri çekilme kararına saygı duyuyor!
OPEC Genel Sekreteri Muhammed Sanusi Barkindo, OPEC Tüzüğü'nün 8. maddesine istinaden OPEC üyeliğinden çekilme niyetini bildiren Katar Devleti'nden bir mektup aldığını bildirdi.

Katar Enerji İşleri Bakanı Sayın Ekselansları Saad Sherida El Kaabi göndermiş olduğu mektupta OPEC üyesi ülkelere, OPEC Genel Sekreterine ve tüm OPEC personeline içtenlikle teşekkürlerini ilettiği açıklandı.

OPEC Genel Sekreteri Muhammed Sanusi Barkindo, her üye ülke, kuruluştan çekilme hakkına sahiptir ve bu OPEC Konferansı'ndan onay gerektirmez bilgisini verdi. Örgüt Katar Devleti'nin aldığı karara saygı duymaktadır açıklaması yapıldı.

Ayrıca OPEC Sekreterliğinin, Katar Devleti'nin on yıllar boyunca örgütü desteklediği için teşekkür ettiği bilgisi verildi. Son üç yılda OPEC, Gabon'u yeniden bir araya getirdi ve yeni katılan üyeleri Ekvator Ginesi ve Kongo Cumhuriyeti'ni memnuniyetle karşıladığı gibi örgütten ayrılan üyeleri de memnuniyet ile karşılayacak açıklaması yapıldı.

Son olarak OPEC yetkilisi, piyasadaki denge ve istikrarı sürdürmeye kararlı olduğunu belirtti.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 14:29
YORUM EKLE