Oş'ta hayvan yemi üretimi için yeni bir tesis açıldı

Oş'ta karma yem üretimi için yeni bir sanayi tesisi açtı. Bu Salı günü Oş Belediye Binası Halkla İlişkiler Servisi tarafından bildirildi. “Bug

Oş'ta hayvan yemi üretimi için yeni bir tesis açıldı
Oş'ta karma yem üretimi için yeni bir sanayi tesisi açtı. Bu Salı günü Oş Belediye Binası Halkla İlişkiler Servisi tarafından bildirildi.

“Bugün, 12 Mart'ta Oş şehrinin Zhapalak köyünde, süt ve et sektörlerinde sığırlar, atlar, küçük sığırlar için, tavuklar için 50'den fazla karma yem üretimi için yeni bir sanayi kuruluşu olan LLC Oasis-Agro'nun yönetiminde yol tarifleri, tavuklar, piliçler, bıldırcınlar vb. ”, - açıklamada.

Açılış törenine USAID Ekonomi Dairesi Başkanı Birinci Başkan Yardımcısı Saibzhan Turduev, Oasis-Agro LLC Müdürü Jong Shu, Kırgız Cumhuriyeti'nde USAID temsilcileri, tarım üreticileri, yerli halkın katılımıyla katıldı.

Saibzhan Turduev, yaptığı konuşmada, şirketin, Bölgesel Kalkınma Yılı ve ülkenin dijitalleşmesi yılı çerçevesinde ilan edilen Bölgesel Gelişme Yılı ve ülkenin dijitalleşmesi çerçevesinde kentin yatırım ortamının iyileştirilmesine olan rolünün ve sosyal ve ekonomik gelişimdeki rolünün altını çizdi.

“Şu anda şirket, süt ve et alanlarının sığırları, atları, küçük ruminantlar için, yumurtlayan tavuklar, piliçler, bıldırcınlar vb. İçin 50'den fazla karma yem üretiyor. Şirket yaklaşık 50 iş yarattı. İşletmenin kapasitesi günlük yaklaşık 40 ton ürün veya yılda yaklaşık 7000 ton karma yemdir. Bu işletmenin Oş'ta açılmasından gurur duyuyoruz ”dedi.

Oasis-Agro LLC temsilcileri, birleşik yem endüstrisinde dünyaca ünlü bir şirket olan Buhler şirketinin İsviçre teknolojisi üzerine inşa edilen Kırgızistan'da işletmenin eşsiz olduğunu bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 17:55
YORUM EKLE