Özbek Cumhurbaşkanı Taşkent'teki girişimleri ziyaret etti

Özbekistan Devlet Başkanı Shavkat Mirziyoyev, Steel Property Construction ortak girişimi olan üretim tesisleriyle tanıştı. Yashnabad bölgesindeki es

Özbek Cumhurbaşkanı Taşkent'teki girişimleri ziyaret etti
Özbekistan Devlet Başkanı Shavkat Mirziyoyev, Steel Property Construction ortak girişimi olan üretim tesisleriyle tanıştı.

Yashnabad bölgesindeki eski havacılık tesisinin boş yapılarında bulunurlar. Buraya modern ekipman kurulmuş ve talep edilen ürünlerin üretimi yapılmıştır.

Örneğin, Dacros Avrupa teknolojisine göre metal kapı üretiminde uzmanlaşmıştır. Standart evlerde ve apartmanlarda kurulurlar.

Başka bir binada, Hollanda teknolojisine göre değişik büyüklükte metal yapılar üretiliyor. Yılda 24 bin ton metal ürüne ek olarak, burada sandviç paneller, kaldırım taşları, yol bariyerleri, ısıtma radyatörleri üretiliyor. Ana pazar komşu ülkelerdir. Şirket içerisinde 440 iş yaratılmıştır.

Midas Agrotech, gölgeleme ağları, plastik kutular, plastik filmler ve diğerleri dahil olmak üzere sera kompleksleri için yapılar üretmektedir.

Bektemir Metal İnşaatları yol çitleri, aydınlatma direkleri, inşaat yapıları ve elektrik kaynaklı borular üretmektedir.

Özbek lideri bu atölyede üretim sürecini gözlemledi, ürün numunelerini inceledi, uygulama alanlarını tanıdı.

Bektemir ilçesine bağlı Binokor LLC'nin etkinliği tanıtıldı.

Başkan, teşebbüsün üretiminin betonarme elemanlarından monte edilen gösteri modüllerini ziyaret etti. Bu tür işletmelerin apartman inşaatlarının hızlandırılması ve nüfus için konut hizmetlerinin artırılmasının önemine dikkat çekti. Bu tür işletmelerin sayısının arttırılması ve ilgili personelin eğitimi hakkında talimat verdi.

Taşkent şehrinde yabancı yatırımı çekmeye yönelik projelerin sunumu, burada yeni girişimlerin organizasyonu düzenlendi. 2019 yılında Taşkent'e 2,7 milyar Abd doları yatırım çekileceği, bu fonların sanayi, inşaat, hizmetler ve diğer alanlara yönlendirileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 14:27
YORUM EKLE