Özbekistan, 1 Mart'tan itibaren yeni bir bölgesel yönetim programı başlatıyor.

Özbekistan 1 Mart’tan itibaren bölgeleri yönetmek için yeni bir program başlatıyor. “Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Altındaki Ulusal

Özbekistan, 1 Mart'tan itibaren yeni bir bölgesel yönetim programı başlatıyor.
Özbekistan 1 Mart’tan itibaren bölgeleri yönetmek için yeni bir program başlatıyor.

“Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Altındaki Ulusal Proje Yönetimi Ajansı ve Cizzakh bölgesindeki Hokimiyati’nin 1 Mart 2019’dan itibaren Jizzakh bölgesinde“ İlkor Kudud ”pilot projesini uygulama önerisi ile hemfikir olmak,” diyor. alanlar. "

Belgeye göre, pilot proje düzenleyici çerçeveyi iyileştirmeyi, kamu yönetimi ve düzenleme alanını analiz etmeyi ve değerlendirmeyi, bölgenin hızlandırılmış kalkınması için gelişmiş çözümler belirlemeyi, cumhuriyetçi ve bölgesel yürütme otoritelerinin sorumluluk alanlarını belirlemeyi, bölgesel stratejik hedefler oluşturma mekanizmalarını geliştirmeyi ve bölgesel yönetimler için hedefler, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve gelirlerin arttırılması eniya bölgesi.

Buna ek olarak, proje yapısal reformlar yoluyla yatırım ortamını iyileştirmek, “Tek köy - bir ürün” ilkesine göre pazarlanabilir malların üretilmesi için koşulların yaratılmasını hızlandırmak, aynı zamanda ekonomik faaliyet ve yeni sanayilerin gelişmesini teşvik etmek, ürün ve hizmetlerin rekabet edebilirliğini arttırmak için koşullar yaratmak üzere tasarlanmıştır. Jizzakh bölgesinde üretilir.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 17:20
YORUM EKLE