Özbekistan benzin, dizel ve gaz tüketimi için yeni vergi sistemi getirdi

Özbekistan, benzin, dizel ve gaz tüketimi üzerine vergi yerine, bir tüketim vergisi getirdi. Maliye Bakanlığı’nın basın servisi, "1 Ocak 2019’da

Özbekistan benzin, dizel ve gaz tüketimi için yeni vergi sistemi getirdi
Özbekistan, benzin, dizel ve gaz tüketimi üzerine vergi yerine, bir tüketim vergisi getirdi.

Maliye Bakanlığı’nın basın servisi, "1 Ocak 2019’da, son benzin, dizel ve gaz tüketicisine satıldığında, benzin, mazot ve gaz tüketimi vergisini değiştirmek için bir tüketim vergisi getirildi." Dedi.

Özbekistan Vergi Kanunu'nun 204. Maddesinde yapılan değişikliklere göre, benzin, mazot ve gaz satışı yapılırken vergilendirilebilir tabanın, katma değer vergisi ve tüketim vergisi dahil edilmeden satış maliyetine göre belirlendiği belirtilmektedir. benzin, dizel ve gazın son tüketicisi.

Raporda “Bu nedenle, benzin, dizel yakıt ve gaz satışı yapılırken, katma değer vergisi, nihai benzin, dizel yakıt ve gaz tüketicisine satış yaparken ödenen tüketim vergisi miktarı üzerinden alınmaz” diyor.

16 Kasım 2018’de Özbekistan’da benzin fiyatlarının arttığını hatırlayın. 1 litre AI 80'in perakende fiyatı 4 bin (3,8 bin), AI 91 - 4,5 bin (4,3 bin), dizel yakıtı - 4,8 bin, IVF dizel yakıtı - 4.9 bin kişi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 17:39
YORUM EKLE