Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

9 Ocak 2019 Çarşamba 01:08:46

Özbekistan Taşkent’te üç aşamalı yol kavşağı açılacak

Özbekistan Temir Yollari (Özbekistan Demiryolları), 2019 sonuna kadar “üç aşamalı” bir takas gerçekleştirmeyi planlıyor. Taşkent'te büyük d

Özbekistan Temir Yollari (Özbekistan Demiryolları), 2019 sonuna kadar “üç aşamalı” bir takas gerçekleştirmeyi planlıyor.

Taşkent'te büyük dönüşümler devam ediyor: büyük ölçekli projeler uygulanmakta ve çeşitli yönlerde çok yönlü inşaat yoğun bir hızla ilerlemektedir. En önemlilerinden biri ulaştırma iletişiminin geliştirilmesidir. Bu, sermayemiz örneğinde açıkça görülebilir. Yeni yollar, geniş otoyollar, köprüler ve üst geçitler, artan verim, trafik tıkanıklığı sorunlarını önemli ölçüde çözmektedir. Nitelikli yerli uzmanların, geliştirme aşamasından devreye almaya kadar tüm aşamalarında projenin uygulanması üzerinde çalıştıkları vurgulanmalıdır.

Eşsiz inşaat bugünlerde kentin inşaat alanlarından birinde yapılmaktadır. Devlet Başkanımız Shavkat Mirziyoyev'in girişimi ile Akhangaran ve Parkent caddelerinin kesişiminde ülkenin ilk üç seviyeli trafik kavşağı inşa ediliyor. Projenin geliştirilmesi, uzmanları bu tür tesislerin inşaatı konusunda geniş deneyime sahip olan JSC “Boshtransloyiha” ya devredilmiştir. Gelişme küresel standartlara dayanmaktadır.

Projeye göre, inşaatın ilk aşaması için 484 uzunluğunda, 26,7 genişliğinde ve 5,5 metre dikey boyutta bir tünelin inşaatı planlanmaktadır. Yolun her yönü üç şeritli olacak. Rotanın bu bölümü aydınlatma ve drenaj sistemleri ile donatılacak. İnşaatın ikinci aşamasında, zemin seviyesinden 50 metre çapında ve 1 metre yüksekliğinde olan dairesel bir üst geçit kurulması planlanmaktadır.

Bu bölgede bulunan Airport-Vostochny ve Makhtumkuli caddelerini birbirine bağlayan köprünün restorasyonunun da planlanmış olması dikkat çekicidir. Bu yön, Taşkent bölgesindeki Parkent, Chirchik ve Bostanlyk kentlerine doğru hareket eden araç sürücülerine hareket kolaylığı sağlayacaktır.

Ayrıca yolun bu kısmında modern bir otoyol inşa edilmesi planlanarak, bu mesafedeki mesafenin 20 km kısaltılmasını mümkün kılacaktır. Üç seviyeli üst geçidin toplam uzunluğu 618 metre, genişliği 30 metre olacaktır. Dairesel ray 6 yol için tasarlanmıştır.

Günümüzde tünelin inşaatı ile ilgili yoğun çalışmalar devam etmektedir. JSC “Özbekistan Demiryolları” altındaki Kuprikkurilish Trust girişiminin uzmanları ve çalışanları bu çalışmaya dahil olmuştur. Bu yılın sonuna kadar bu tesis faaliyete geçecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı