Özbekistan'da, 'Uksalish' Yeni Ulusal Hareket Başkanı

Özbekistan Ulusal Kalkınma Strateji Merkezi'nin yöneticisi Akmal Burkhanov'un Yüksel Ulusal Hareketi başkanlığına atandığını bildirdi. Merkeze g

Özbekistan'da, 'Uksalish' Yeni Ulusal Hareket Başkanı
Özbekistan Ulusal Kalkınma Strateji Merkezi'nin yöneticisi Akmal Burkhanov'un Yüksel Ulusal Hareketi başkanlığına atandığını bildirdi.

Merkeze göre, Kalkınma Stratejisi Merkezi'nin direktörlüğü, Oliy Majlis Eldor Tulyakov Yasama Odası başkan yardımcısı tarafından işgal edildi.

YukSalish hareketinin oluşturulması, Özbekistan Cumhurbaşkanı'nın “2017-2021'de Aktif Yatırımlar ve Sosyal Gelişme Yılı'nda Özbekistan Cumhuriyeti'nin Gelişiminin Beş Öncelikli Alanında Eylem Stratejisinin Uygulanması İçin Devlet Programı” kararnamesi ile öngörülmüştür.

Karakalpakstan, bölgeler ve Taşkent'te bölgesel alt bölümleri olan, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü şeklinde düzenlenecek ve planlı reformların uygulanmasına yardımcı olmak için gönüllü bir yurttaş, yurtdışında yaşayan vatandaşlar, devlet dışı kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile birleşecek.

Başkan ayrıca Bakanlar Kurulu'na, YukSalish Ulusal Hareketi faaliyetlerinin organizasyonu hakkında iki hafta içinde hükümete karar vermesi talimatını verdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 14:39
YORUM EKLE