Ana sayfa DÜNYA Özbekistan’da Ulaştırma Bakanlığı kuruldu

Özbekistan’da Ulaştırma Bakanlığı kuruldu

0
PAYLAŞ

Özbekistan’da bir ulaştırma bakanlığı kuruldu.

“Özbek Otomobil Ulaştırma Ajansı temelinde Özbekistan Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığını kurmak”, cumhurbaşkanlığı kararnamesinde “Ulaştırma alanındaki kamu yönetimi sistemini temelden iyileştirmeye yönelik tedbirler hakkında” diyor.

Belgeye göre, bakanlık karayolu, demiryolu, hava, nehir taşımacılığı, metro ve karayolu tesisleri alanında birleşik bir devlet politikasının uygulanması için bir devlet yönetimi organı olacak.

Bakanlık, ruhsat ve izin verilmesi, belgelendirme, teknik ve tarife politikalarının yürütülmesi de dahil olmak üzere, ulaşım ve yol tesisleri alanındaki kuruluşların faaliyetlerinin devlet düzenlemesini gerçekleştirecektir.

Karayolları Devlet Komitesi (Karayolları Komitesini yeniden adlandırdı), Devlet Uçuş Güvenliği Gözetim Müfettişliği (Sivil Havacılık Ajansı), Devlet Demiryolu Güvenliği Gözetim Denetimi (Demiryolu Güvenliği Gözetim Denetimi) Bakanlar Kurulu Altındaki Yol Yapım İşlerinin Kalite Kontrolü Devlet Müfettişliği (Yol Yapımının Kalite Kontrolü Denetimi) roitelnyh işleri), Acil Durumlar Bakanlığı ve kabinede Merkezi “Uzaeronavigatsiya” Denizcilik Bölümü Özbek Kayıt.

Ayrıca, bakanlıkta ulaştırma ve lojistik geliştirme çalışmaları için bir merkez oluşturuluyor.

Aynı zamanda, yakın zamanda oluşturulan Taşkent Şehri Karayolu Ulaştırma ve Geliştirme Altyapısı Dairesi kaldırılmıştır.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here