Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

9 Ocak 2019 Çarşamba 16:44:25

Özbekistan’ın 2019 yatırım programı 16.6 milyar dolarlık projeler içeriyor

Özbekistan Yatırım Programı, 2019 için toplam 16.6 milyar dolar olan 3.000'den fazla projeyi içermektedir. Bu, 2018’den yüzde 16 daha fazla, Shavkat

Özbekistan Yatırım Programı, 2019 için toplam 16.6 milyar dolar olan 3.000'den fazla projeyi içermektedir.

Bu, 2018’den yüzde 16 daha fazla, Shavkat Mirziyoyev 8 Ocak’ta Taşkent’te düzenlenen bir video seçici toplantısında dedi.

Özellikle, yatırım programı çerçevesinde, toplam 3.2 milyar dolar değerinde 140 üretim tesisinin devreye alınması planlanmaktadır.

Toplantıda, bu büyük ve önemli projelerin zamanında ve kaliteli uygulanmasıyla ilgili konular ele alındı.

Yabancı ülkeler ve yatırımcılar ile yapılan aktif çalışmaların sonucunda, doğrudan yabancı sermaye yatırımları toplam hacimlerinin yüzde 25'ini oluşturuyor. Özellikle, bu yıl doğrudan yabancı yatırım içeren 320 projede 4,2 milyar dolar kullanılması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı, hükümetin en önemli görevinin doğrudan yabancı yatırımı içeren projelerin koşulsuz uygulanması, yabancı yatırımcılara kapsamlı yardım sağlanması gerektiğini kaydetti.

Yılın son ayında yatırımların gelişimini erteleme ve tüm sektörlerde ve bölgelerde gelişme göstergesini yılın ilk yarısında en az yüzde 35'e getirme uygulamasının durdurulması gerektiğine dikkat çekildi. ve ilk dokuz ayda yüzde 70.

Doğrudan yabancı yatırım yoluyla bölgesel projelerin uygulanmasına özel dikkat gösterildi.

Bölgelere 1 milyar dolardan fazla yatırım harcandı ve 2018'de 133 yeni girişim başlatıldı. Ancak, khokims'in izin verdiği işlerin düzenlenmesi konusundaki eksiklikler ve yatırım vekilleri nedeniyle, bazı tesisler Taşkent Karakalpakstan'da kurulmadı. Semerkand, Andijan, Fergana, Namangan, Surkhandarya, Syrdarya bölgeleri.

Devlet başkanı, bu tür projelerin uygulanmasında karşılaşılan sorunları ele almak için endüstri programlarının uygulanmasını geliştirmeyi ve izlemeyi talimat verdi.

Son on yılda, Özbekistan ekonomisi hızla büyüdü ve nüfusun önemli bir kısmı yoksulluktan kurtarıldı. Yüksek emtia fiyatlarının yanı sıra, gaz, altın ve bakır ihracatındaki artış, yatırımdaki önemli bir artışı finanse eden gelirleri ve tüketimi teşvik etmek için ücretlere neden oldu.

Özbekistan'da devlet harcamaları ve sermaye yatırımları nedeniyle yüksek büyüme oranları 2018-2019'da devam edecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı