Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

26 Kasım 2020 Perşembe 12:49:40

Pakistan’da tecavüz suçlularına kimyasal hadım cezası!

Pakistan’da başbakan İmrah Han tarafından alınan bir prensip kararı, tecavüz suçlularının kimyasal hadımla cezalandırılmasını öngörüyor.

Özellikle Pakistan’da son yıllarda gittikçe artan tecavüz vakaları dikkat çekmişti. Kadınların tecavüz ve cinayete kurban gitmesi sadece Pakistan’da değil tüm dünyada tepkiyle karşılanıyor. Pakistan’da da artan tecavüz vakaları sonrası halk öfkeyle sokaklara dökülmüştü. Protestolarda tecavüzcüler için verilecek idam ve hadım gibi birçok ceza çeşidi dillendirildi. Pakistan Devleti tarafından konuyla ilgili karar nihayet alındı.

Kimyasal hadım prensipte onaylandı

Pakistan Başbakanı İmran Han, ülkede tecavüzcülerin daha ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen halkı dinledi. İmran Han, tecavüzcülerin kimyasal olarak hadım edilmesini öngören yasaya prensipte onay verdi. Adalet Bakanlığı da tecavüzle savaş için bir taslak sunmuştu. Taslağın sunulduğu federal kabine toplantısında kimyasal hadımın da onaylandığı kaydedildi.

Herhangi bir ceza indirimi olmayacak!

Vatandaşlarının güvenliğinden sorumlu olduklarını aktaran Başbakan İmran Han, yapılacak uygulamaların son derece şeffaf olacağını bildirdi. Tecavüze müsamaha gösterilmeyeceğini bildiren İmran Han, şikayetçi olanların kimliğinin gizleneceğini hatırlattı. Tecavüz suçlarında herhangi bir indirimin söz konusu olmadığının altını çizen İmran Han, tanık korumanın ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı