PepsiCo, Pakistan'a 1 milyar dolarlık yatırım yapacak!

PepsiCo Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Mike Spanos, İslamabad'da yapılan toplantıda Başbakan Imran Khan'a PepsiCo'nun önümüzdeki beş

PepsiCo, Pakistan'a 1 milyar dolarlık yatırım yapacak!
PepsiCo Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Mike Spanos, İslamabad'da yapılan toplantıda Başbakan Imran Khan'a PepsiCo'nun önümüzdeki beş yıl içinde Pakistan'a 1 milyar dolarlık yatırım yapmayı planladığı bilgisini verdi.

PepsiCo Baş Finans Görevlisi Aamer Sheikh ve Genel Müdür Yardımcısı Furqan Ahmed Syed'ın da hazır bulunduğu toplantıda Mike Spanos, Başbakan İmran KHan'ın 100 Günlük Planının ana yönetimine verdiği desteği ve bu konudaki sürdürülebilir kalkınmanın önemini vurguladı.

Başbakan İmran KHan, PepsiCo'nun Pakistan'a yapacağı yatırımdan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Heyet, PepsiCo şirketinin Pakistan'da faaliyet gösteren tüm şirketler için olumlu bir iş ortamı sağlayacağını dile getirdi. Mike Spanos, şirketin sosyo-ekonomik ve reform konusunda hükumete tam destek verdiğini, ayrıca PepsiCo'nun yeni atıştırmalık üretim tesisini önümüzdeki yılın başında Multan'da açması için Başbakanı da davet ettiği bildirildi. En son teknolojiye sahip tesis 66 milyon dolarlık bir yatırımı temsil ediyor ve Pakistan vatandaşları için 1.500'den fazla doğrudan ve dolaylı istihdam olanağı oluşturması bekleniyor.

Ayrıca Başbakan ve heyet PepsiCo'nun küresel olarak hayırsever kolu olan PepsiCo Vakfı'ndan 1 milyon dolar tutarında hibe ile finanse edilecek olan iki yeni programın lansmanını da ele aldı.

Bunların yanı sıra PepsiCo Vakfı ve PepsiCo Pakistan, Pakistan'ın genç nüfusunu da desteklemek istiyor. Mike Spanos, başbakan ile şirketin gelecek neslini işgücüne hazır hale getirecek ve anlamlı bir istihdam elde edecek bir gençlik becerisi geliştirme ve liderlik programı başlatma planının da yer aldığını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 21:27
YORUM EKLE