Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

28 Aralık 2020 Pazartesi 17:04:57

Putin neden koronavirüs aşısı yaptırmadı? Sputnik V aşısında sorun mu çıktı?

Rusya lideri Vladimir Putin’in koronavirüs aşısı yaptıracağının açıklanmasının neden geciktiği sorusuna Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov’dan açıklama geldi.

Koronavirüs aşısı geliştiren Rusya, Sputnik V aşısını tanıtmış ve oldukça güvenilir olduğunu duyurmuştu. Herkese Sputnik V aşısını öneren Putin’in kendisinin ne zaman aşı olacağına dair sorulara ise bir türlü yanıt alınamamıştı. Putin’in aşı olup olmayacağına dair sorulara yanıt Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov’dan geldi. Putin’in aşı yaptıracağının zaten belli olduğunu aktaran Peskov, belli olmayan şeyin aşı yaptırma zamanı olduğunu yineledi.

“Aşının güvenilir olduğuna eminiz”

Rus lider Putin’in 68 yaşında olduğunu hatırlatan Peskov, Putin’in aşı olacağını fakat 60 yaş ve üzeri kişiler için aşının güvenliğinin test edildiğini aktardı. Peskov, aşının bu yaş grubunda gösterdiği etkilerin tamamen anlaşılmasından sonra Putin’in de sıraya alınacağını kaydetti. Putin’in henüz aşı yaptırmamış olmasının aşının güvenliğiyle ilgili olmadığını kaydeden Peskov, Rus bilim insanlarına tam olarak güvendiklerini aktardı.

Putin de Biden gibi kamera önünde aşı olacak mı?

Peskov, Putin’in halk önünde aşı yaptırıp yaptırmayacağını bilmediğini ve buna sadece Putin’in kendisinin karar verebileceğini kaydetti. ABD’de 20 Ocak’ta başkanlık koltuğuna oturacak olan Joe Biden önceki hafta kameralar önünde Pfizer-BioNtech’in koronavirüs aşısını yaptırmıştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı