Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

30 Aralık 2020 Çarşamba 16:36:50

Son Güncelleme: 30/12/2020 16:39:08

Ruhani’den ABD’ye sert mesaj: Onların bacaklarını keseceğiz!

Bu yıl 3 Ocak’ta suikasta uğrayan İranlı general Kasım Süleymani’nin ölüm yıl dönümü yaklaşıyor. Suikastın yeniden gündeme geldiği İran’da Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD’nin bölgedeki ayaklarını keseceklerini söyledi. Ruhani, 20 Ocak’ta görevi devredecek olan Başkan Trump hakkında “vahşi katil ve deli” ifadelerini kullandı.

3 Ocak 2020’de suikasta kurban giden İranlı general Kasım Süleymani’nin ölümü tüm dünyada geniş yankı uyandırmıştı. Suikastın yıldönümüne günler kalan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’den ABD’ye yönelik sert bir açıklama geldi. ABD’nin kendilerinin elini kestiğini söyleyen Ruhani, kendilerinin de ABD’nin bacaklarını bölgeden keseceğini kaydetti.

“Cinayetin baş sorumluları Trump ve Pompeo’dur”

Süleymani’nin ölümünün kolay sindirilemeyeceğini aktaran Ruhani, AND Başkanı Donald Trump’ı sert mesajlarla bombaladı. Zamanı gelinde bölgede ABD’nin bacaklarını keseceklerini aktaran Ruhani, ABD’nin baskılarına boyun eğmeyeceklerinin altını çizdi. Trump ile Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’u suikastın ana sorumluları olarak gördüklerini bildiren Ruhani, Trump için “vahşi katil” ifadelerini kullandı.

“ABD halkı onu kovdu”

Trump’ı “deli ve vahşi” olarak niteleyen Ruhani, Süleymani’nin katilinin en fazla 3 hafta daha ABD’nin Başkanı olarak kalacağını söyledi. ABD halkının Trump’ı görevden kovmasından dolayı memnuniyet duyduklarını bildiren Ruhani, Biden liderliğindeki ABD ile daha yakın ilişkileri bulunacağını aktardı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı