Rusya'dan ABD'ye: Eğer asker gönderirseniz...

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Donbass'ta tansiyonun yükselmesi durumunda Amerika Birleşik Devletleri'nin Ukrayna'ya destekte bulunma sözü verdiğini açıkladı. Kiev'den gelen açıklamaya karşılık veren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna Savunma Bakanlığının bahsettiği gibi bir durumun yaşanması (Amerikan askerlerinin Ukrayna'ya gönderilmesi) durumunda Rusya-Ukrayna sınırlarında tansiyonun yükseleceği, Rusya'nın "ulusal güvenlik" sebebiyle ek tedbirler almak zorunda kalacağı uyarısında bulundu.

Rusya'dan ABD'ye: Eğer asker gönderirseniz...
Ukrayna Savunma Bakanlığı, Donbass'ta tansiyonun yükselmesi durumunda Amerika Birleşik Devletleri'nin Ukrayna'ya destekte bulunma sözü verdiğini açıkladı.

Kiev'den gelen açıklamaya karşılık veren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna Savunma Bakanlığının bahsettiği gibi bir durumun yaşanması (Amerikan askerlerinin Ukrayna'ya gönderilmesi) durumunda Rusya-Ukrayna sınırlarında tansiyonun yükseleceği, Rusya'nın "ulusal güvenlik" sebebiyle ek tedbirler almak zorunda kalacağı uyarısında bulundu.Kremlin Sözcüsü Peskov, "bu tedbirlerin neler olacağı" sorusuna ise "Gerekli gördüğümüz her türlü tedbirler" cevabını verdi.

"Donbass ile ilgili söylemlerimiz 'görmek istediğimiz değil, gerçeklerin kendisi'. Rusya'nın Donbass açıklamalarının tamamı son derece yapıcı." diyen Dmitriy Peskov, Donbass'taki temas hattında durumun korku verici olduğunu, Ukrayna ordusunun birkaç tane değil çok sayıda provokasyonunun bulunduğunu ileri sürdü.Ukrayna'nın bölgeye Amerikan askerlerinin gönderilebileceğine dair açıklamasına "kabul edilemez" cevabını veren Sözcü Peskov, "Rusya'nın düşman gibi görülmesi ve gösterilmesi, Moskova için yersiz ve kabul edilemez bir girişim ve davranıştır. Rusya hiçbir ülkeyi, hiç kimseyi tehdit etmemektedir ve hiçbir zaman da tehdit etmedi. Bizim tutumumuz tamamen bunun üzerine inşa edilmiştir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER