Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

21 Kasım 2020 Cumartesi 16:15:23

Rusya’dan Dağlık Karabağ açıklaması! 7 bin kişi evlerine dönüyor!

Ermenistan’ın saldırılarıyla başlayan ve Azerbaycan’ın üstünlüğüyle sona eren 44 günlük savaş nedeniyle binlerce kişi evinden oldu. Savaşın yaşandığı Dağlık Karabağ bölgesinde yerleşimler yerle bir oldu. Azerbaycan’ın üstünlüğünü kabul ettirmesi sonrası Ermenistan Başbakanı Paşinyan, “Arzu etmeseler de” anlaşmayı imzalamak zorunda olduklarını kaydetti. Anlaşma sonucunda Azerbaycan, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ’ın önemli bölümünü geri aldı.

“Kırılgan barış her an bozulabilir”

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, bölgedeki son durumla ilgili değerlendirme yaptı. Savaş nedeniyle Dağlık Karabağ’daki evlerinden ayrılan kişilerden 7 bininin geri döndüğünü aktaran Şoygu, çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Bölgede karşılanması gereken birçok ihtiyaç olduğunu aktaran Şoygu; sağlık, ulaşım ve beslenme alanlarındaki sorunların çözüleceğini bildirdi. Şoygu, bölgede her an sona erebilecek olan barışı koruyacaklarını ifade etti.

Ermenistan Savunma Bakanı’ndan açıklama!

Ermenistan Savunma Bakanı Vagarşak Arutyunyan da bölgede ateşkesi bozacak herhangi bir irişimin yaşanmadığını aktardı. Rusya’nın barış için hızlı şekilde bölgeye ulaştığını aktaran Ermeni Bakan, Rusya’ya teşekkür etti. Rus askerlerinin bölgedeki faaliyetlerine ilişkin bir belgeye de imza atıldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı